WhatsApp Engel Kaldırma Nasıl Yapılır? (2018)

12
5964
WhatsApp engel kaldirma 2018

WhatsApp engel kaldırma işlemini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda, WhatsApp’ta sizi engelleyen kişilerin haberi olmadan size koydukları engeli nasıl kaldıracağınızı açıkladık.

WhatsApp, tanıdıklarınızla bağlantı kurmanıza yardımcı olan popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak bazen kişi listenizdeki birinin sizi engellemesi ile karşılaşabilirsiniz.

Burada size engelinizi kaldırmak için yardımcı olabilecek çok basit bir ipucundan bahsedeceğiz. İlk önce, WhatsApp’ta gerçekten engelli olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekiyor.

WhatsApp Engel Kaldırma İşlemi

1. WhatsApp‘ı açın.
2. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayarak Ayarlar bölümüne girin.
3. Açılan sayfada Hesap‘a tıklayın.
4. Şimdi “Hesabımı sil” seçeneğine tıklayın.
5. Hesabınızı silmek için telefon numaranızı girin.
6. Şimdi Android telefonunuzun Ayarlar bölümünde gidin ve Uygulamalar‘a dokunun.
7. Uygulama listesinden WhatsApp‘ı bulun ve dokunun.
8. Uygulama bilgileri arasında yer alan Depolama‘ya dokunun.
9. Depolama bölümünde sırasıyla VERİYİ SİL ve ÖNBELLEĞİ TEMİZLE butonlarına dokunun.
10. WhatsApp uygulamasını kaldırın ve cihazınızı yeniden başlatın.
11. Cihazınız açıldıktan sonra Play Store‘e girin ve WhatsApp uygulamasını tekrar yükleyin.
12. Başlamak için telefon numaranızı ve diğer ayrıntıları girin.

İşte bu kadar! WhatsApp engel kaldırma işlemini, sizi engelleyen kişilerin ruhu bile duymadan başarıyla tamamladınız.

Önemli Uyarı: WhatsApp hesabınızı silmek, daha önce bulunduğunuz tüm gruplardan çıkmanıza neden olur.

Grup Kurarak WhatsApp Engel Kaldırma

WhatsApp’ta sizi engelleyen kişiye ulaşmanın bir diğer yolu da WhatsApp’ın grup özelliğinden yararlanmaktır. Bunu yapmak için, bir arkadaşınızdan WhatsApp’da bir grup kurmasını ve gruba, sizinle birlikte sizi engelleyen kişiyi eklemesini rica edin. Bu gruba yazdığınız mesajlar grubun tüm üyelerine, dolayısıyla sizi engelleyen kişiye de ulaşacaktır. Tabii sizi engelleyen kişi bu durumu fark eder etmez büyük ihtimalle gruptan çıkacaktır. Ancak kişi gruptan çıkana kadar ona söylemek istediklerinizi söylemek için vaktiniz olacaktır. Bu yüzden WhatsApp’ta sizi engelleyen kişi söyleyeceklerinizi önceden hazırlayın ki, gruptan çıkmadan kendisine ulaştırmak için vaktiniz olsun.

WhatsApp engel kaldırma işlemini iki farklı yöntemle anlatmaya çalıştık. Konuyla ilgili sorularınız varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bize bildirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

12 YORUMLAR

  1. Watsapp engel kaldırma da ,hesap silme yöntemini yapmama rağmen engelim kalkmadı neden ?Anlattığınız şekilde yaptım fakat olmadı ve hala engelliyim.

    • Çiğdem hanım telefonunuzdaki Whatsapp ile ilgili verileri tamamen sildiğinize emin misiniz? Eğer değilseniz işlemi adım adım tekrar yapmayı deneyin. Yine olmazsa bize buradan yazın. İyi günler.

  2. Ferhat bey bende yaptım olmadı sanırım verilerin hepsini silemedim cihazım samsung galaxy modeli ve samsung’da veri ve ön bellek silme nasıl oluyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz