WhatsApp Durumları-Hikayeleri İndirme (Resimli Anlatım)

0
3615
WhatsApp hikayeleri indirme

WhatsApp hikayelerini indirmek için artık ekran görüntüsü almanız gerekmiyor.

Snapchat, Hikayeler özelliği ile büyük başarı yakaladıktan sonra, Instagram da bu özelliği kullanıcılarının beğenisine sundu. İlerleyen zamanlarda ise hemen hemen her sosyal medya platformunda Hikayeler özelliğini görmeye başladık. Facebook, Messenger ve WhatsApp gibi platformlarda metin olarak paylaşılan durumların yerini artık fotoğrafların ve videoların paylaşıldığı Hikayeler alıyor. Ancak, bu platformların hiçbiri kişisel gizlilikle ilgili nedenlerden dolayı başka birinin hikayesini indirmenize izin vermiyor. Bununla birlikte, birinin WhatsApp hikayesini indirmek için bir yol var.

Birisinin WhatsApp hikayesini nasıl indirebileceğinizi göstermeden önce, bu yöntemi kötüye kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Alıntı yapmaktan hoşlanıyorsanız ve bunun için indiriyorsanız sorun değil. Ancak fotoğraflarını ve videolarını indirerek bir başkasının mahremiyetini zedelemek için kullanmayın. Zaten bu fotoğraflar ve videolar paylaşan kişinin mülkiyetidir ve telefonunuzda olmamaları gerekiyor.

Kötüye kullanmamaya söz verdiyseniz, aşağıda bir kişinin WhatsApp durumunu indirmek için adım adım yapmanız gerekenleri bulabilirsiniz.

WhatsApp Hikayesi İndirme Nasıl Yapılır?

Birinin WhatsApp hikayesini her görüntülediğinizde, hikaye 24 saat boyunca cihazınızda depolanır. Hikayeleri galeride göremezsiniz. Telefon belleğinizde gizli kalırlar ve yalnızca WhatsApp önbellek depolama alanında bulunabilirler.

  1. İstediğiniz WhatsApp Hikayesi’ni indirmek için Android cihazınızda Dosya Yöneticisi uygulamasını açın.
  2. Dosyayı aramadan önce, Ayarlar‘a gidin ve “Gizli dosyaları göster” seçeneğini işaretleyin.Dosya yoneticisi ayarlar
  3. Dosya Yönetici ana ekranına geri dönün ve Telefon/Yerel bölümünün altındaki Dahili depolama‘ya dokunun.dosyalarim dahili depolama
  4. Ekranı aşağıya kaydırın ve WhatsApp klasörüne dokunun.WhatsApp onbellek klasoru
  5. WhatsApp klasöründe Media klasörüne, ardından Statuses (Durumlar) klasörüne dokunun.WhatsApp Medya Klasoru
  6. Statuses klasöründe, son 24 saat içindeki WhatsApp hikayelerinin tümü görünecektir.WhatsApp Hikayeler
  7. Telefonunuza indirmek istediğiniz hikayenin üstüne uzun dokunarak seçin ve seçenekler menüsünden Kopyala‘ya dokunun. Kopyaladığınız dosyayı cihazınızda var olan bir klasöre ya da yeni oluşturacağınız bir klasöre yapıştırabilirsiniz.

Artık, herhangi bir WhatsApp hikayesini indirmek için bu basit yöntemi kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz