Google Classroom Nedir Ve Nasıl Çalışır?

0
2795
Google Classroom
Google Classroom

Google Classroom, eğitim uzmanlarının sanal dersler düzenlemesini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir Google eğitim platformudur.

Bireysel öğretmenlerden tüm okullara kadar yaygın olarak kullanılan, öğretmenlerin ders oluşturmasına ve düzenlemesine izin verirken, aynı zamanda öğrencilerle iletişime ve öğrenciler tarafından ve aynı platformda her şeye sahip olmadan çalışmaların sunulmasına izin veren bir platformdur. farklı hesaplara ve hizmetlere dağılmış durumda.

Esasen, sanal bir sınıf olarak tasarlanmış ve basit olacak şekilde tasarlanmıştır. Burada ebeveyn veya öğrenci için hızlı bir kullanım kılavuzuna odaklanıyoruz, bu öğretmenler için bir rehber değildir.

Google Classroom’da öğrenci olarak nasıl oturum açarım?

Google Classroom’un kullanılabilmesi için okulunuzun veya öğretmeninizin Google Classroom’u kurarak ve sınıfları oluşturması gerekiyor. Google Classroom’a erişmek için Google hesabınız veya okulunuz tarafından sağlanan e-posta ve şifrenize ihtiyacınız olacak. 

Google Classroom’u classroom.google.com adresinde oturum açarak erişebilirsiniz . Alternatif olarak, okulunuzun Google hesabında zaten oturum açtıysanız, sağ üst köşedeki dokuz noktalı menüye tıklayabilirsiniz. Bu menüde Google Hizmetleriniz ortaya çıkaracaktır açılır menü içerisinde Classroom simgesini göreceksiniz. Aşağıdaki resimde Google Classroom simgesi görülmektedir.

ClassRoom

Öğretmenlerin, öğrencileri derslere davet etme yetkisi bulunmaktadır. Öğretmenler, sınıflar da ders katılımını sağlamak için, Classroom bağlantı adresini öğrencilerin Gmail hesabına e-posta olarak gönderir. Öğretmenler Google Classroom ile öğrencilerin sınıflara erişimi için öğrencilere özel giriş kodları oluşturabilir.

Google Classroom’u öğretmen olarak nasıl edinebilirim?

Google Classroom’u bir eğitimci olarak kurup kullanmak istiyor iseniz, Google Classroom G Suite hizmetlerinin bir parçasıdır. Okulunuz eğitim için G Suite kullanıyorsa, zaten erişiminiz vardır uygulamayı kurmanız yeterlidir.

Google Classroom’a nasıl erişebilirim?

Google Classroom’a erişmenin birçok yolu vardır. Google Classroom web tabanlı çalışan bir platformdur. İnternet bağlantısı ile her hangi bir internet tarayıcısını kullanarak Google Classroom’a erişebilirsiniz.

Google Classroom’un, akıllı telefon da kullanabileceğiniz uygulaması da bulunmaktadır. Uygulama telefonunuzdaki tarayıcıyı kullanmanıza gerek kalmadan size doğrudan erişim imkanı sağlayacak ve işinizi kolaylaştıracaktır. Başka bir platform kullanıyor olsanız bile, akıllı telefon uygulamasında oturum açmak size daha fazla seçenek sunacağından kullanmaya değer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz