Yeni Apple watch 7 serisinin daha büyük ekran boyutları ile gelmesi bekleniyor!

0
1836
Apple watch watchos7
Apple watch 7

Apple Watch 7 Serisinin resmi olarak tanıtılmasına sadece haftalar kaldı. Apple’ın akıllı saatini bir sonraki yinelemesinin ardından yeni bir S7 işlemciye, ultra geniş bant teknolojisine yapılan bir güncelleme ile geliştirilmiş kablosuz bağlantıya, daha kalın bir gövdeye ve daha ince çerçevelere sahip yeni bir ekrana sahip olması gerektiğini zaten duyduk.

Ekrandan bahsetmişken, 2017’den bu yana ilk kez Apple Watch 4 serisi ve genel olarak ikinci kez, Apple Watch bazılarına göre daha büyük boyutlu ekran boyutlarına sahip olacak. Daha önceki bir söylentiye göre, saatin 41mm ve 45mm olmak üzere iki seçenekte sunulacağını ekliyor. Geçen yılki 6 serisi modeli 40mm (1.57 inç ekran) ve 44mm (1.78 inç ekran) olarak mevcuttu. Bu yıl ekrandaki ekstra gayrimenkulün Apple’ın yeni bir Infografik Modular yüzü de dahil olmak üzere yeni saat kadranı tanıtmasına izin vereceğini belirtiyor.

Apple watch 7

Bloomberg katibi, bu yıl cihaz için sağlıkla ilgili yeni bir özellik beklemediğini söylüyor, bu da Apple Watch sahiplerinin hayatlarını kurtarmak için zaten tanıtılan özelliklere güvenmeleri gerekeceği anlamına geliyor. Geçen yıl Apple’ın açıkladığı gibi, “kırmızı kan hücrelerinizin akciğerlerinizden vücudunuzun geri kalanına taşıdığı oksijen yüzdesini izleyen” kan-oksijen sensörünü ekledi ve ne kadar sağlıklı olduğunuza hızlı bir bakış attı.

Gurman, Apple’ın gelecek yılki Apple Watch’a bir vücut ısısı tarayıcısı eklemesini bekliyor ve şeker hastaları için uzun zamandır söylentilere göre kan şekeri sensöründen bahsetmediğini not ediyoruz. Başlangıçta bu yılki Apple Watch’a dahil edilecek olan kan şekeri sensörü, insüline bağımlı diyabet hastalarının ne kadar insülin enjekte etmeleri gerektiğini belirlemek için her öğünden önce çalıştırdıkları ağrılı ve pahalı testlerin yerini alacaktır.

Series 7 Apple Watch için olası bir kan şekeri sensörü hakkında herhangi bir bilgi yok

Apple sözde bir kan şekeri okuması sağlamak için cildin çeşitli katmanlarına, kana ve diğer sıvılara bakmak için kızılötesi ve görünür ışık kullanırdı. Şu anda, dünyadaki on milyonlarca insülin enjekte eden diyabet hastası, pahalı bir tek kullanımlık test şeridine yerleştirilen bir damla kan üretmek için mızrak adı verilen keskin bir iğne kullanıyor. Şerit, okumayı almak için glukometre adı verilen bir cihaza yerleştirilir.
Sadece geçen ay apple tedarikçisi Rockley Photonics’in invaziv olmayan bir glikoz testi geliştirdiğini açıkladığınısöyledik. Bu teknolojinin birinci nesil versiyonları 2022’nin ilk yarısında satışa sunulmalıdır. Apple ve Samsung’un her ikisinin de 2021 akıllı saatlerinde bu özelliği içerdiği söyleniyordu, ancak görünüşe göre, her iki şirketin kan şekeri sensörleri de prime time için hazır değildi.

Bu özellik gelecek yılın Apple veya Samsung akıllı saatlerinde görünecek mi? Bu, hem Apple hem de Samsung’un bu teknoloji mükemmel hale getirildikten sonra insüline bağımlı diyabet hastalarından akıllı saat satın alma selini görmeyi bekleyebilmesine rağmen görülmeye devam ediyor.
Apple, bu yıl apple watch alıcılarını yeni bir sağlık hizmeti özelliği eklemek yerine cihazın tasarımında bir güncelleme ile ikna etmeye karar vermiş gibi görünüyor. Apple Watch, bir kullanıcının kalbinin ne zaman çok yavaş ve çok hızlı attığını algılayan kalp atış hızı monitörü gibi özellikler sayesinde kullanıcıların hayatını kurtarma konusunda hak ettiği bir üne sahiptir. Düşme Algılama özelliği, bir kullanıcının ne zaman sert bir düşüşe düştüğünü belirleyebilir ve kişi bilinçsizse acil servisleri ve acil durum kişilerini otomatik olarak arar.

Diğer özellikler arasında Afib’in (Atriyal fibrilasyon) telltale işareti olabilecek anormal kalp ritimlerini arayan elektrokardiyogram (EKG) sayılabilir.

İkincisi felçlere, kan pıhtılarına ve diğer ciddi kalp rahatsızlıklarına yol açabilir. Ve daha önce de belirttiğimiz gibi, geçen yıl Apple Watch kan oksijen sensörünü ekledi. Bu özelliğin birinin COVID-19’a sahip olup olmadığını anlamaya yardımcı olup olmayacağını belirlemeye çalışacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz