Yeni iPhone 12 Pro’nun En İyi 5 Özelliği!

0
1900
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro

Yeni iPhone 12 Pro beraberinde bir dizi yeni özellik ile geliyor. İşte iPhone 12 Pro’nun en iyi beş özelliği:

Hızlı 5G

5G özelliğini taşıyan ilk iPhone ile yeni bir hız çağına giriyoruz. Artık dakikalar yerine saniyeler içinde dosya indirmek, film izlemek veya oyun oynamak gibi işlemleri 5G ile çok daha hızlı gerçekleştirebileceksiniz. 

Hızlı işlemci

İPhone 12 Pro, Apple’ın bugüne kadarki en hızlı işlemcisi olan A14 Bionic ile birlikte geliyor. Uygulamaları ve oyunları her zamankinden daha hızlı yüklemenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda yeni iPhone 12 Pro’nun tüm yeni fotoğrafçılık yeteneklerini kullanmanıza yardımcı olacak.

Yeni kameralarla daha hızlı otomatik odaklama

Apple iPhone 12 Pro, telefonun arkasında üç adet 12 megapiksel kamera, ön tarafında ise 12 megapiksel kamera ve bir LiDAR tarayıcıya sahip. Karanlıkta fotoğraf çekmenizi sağlayan Akıllı HDR 3, Derin Füzyon, Portre modu ve Gece Modu gibi tüm akıllı fotoğraf özelliklerine sahip. LiDAR tarayıcı sayesinde ise otomatik odaklama süper hızlı şekilde gerçekleşecek.

Daha sert yeni tasarım ekran

Apple bu yıl tasarımını değiştirdi ve yeni iPhone her zamankinden daha sağlam bir ekran ile ortaya çıktı.  Bu sağlamlık Apple’ın kullandığı Seramik Kalkan adlı yeni bir malzeme ile sağlanıyor. Teknik olarak, ekran cam malzemeden değil, şeffaf nano seramik kristallerden oluşuyor. 

Daha hızlı şarj

Telefon şarjı yeni iPhone 12 Pro ve yeni MagSafe aksesuar şarjı ile daha hızlı ve daha kolay hale geliyor. Tek yapmanız gereken kablosuz şarj cihazını telefona takmak (mıknatıslı bağlantı). MagSafe, standart kablosuz şarj pedlerinin iki katı hızda şarj oluryor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz