Apple, Coronavirüsü Nedeniyle Çin’deki Mağazalarını Kapattı!

0
833
Apple Coronavirus
Apple Coronavirus

Çin’de ortaya çıkan ve giderek yayılan Coronavirus salgını nedeniyle 300’den fazla insan hayatını kaybetti ve ülke çapında binlerce insan hastanelerde. Hükümet enfeksiyonun yayılmasını sınırlamaya çalıştığı için bir çok şehri karantinaya aldı.

 CNBC’nin haberine göre, Apple Çin’deki mağazalarını ve ofislerini geçici süreyle kapattı . Apple konuyla ilgili, “Dikkatli bir şekilde ve önde gelen sağlık uzmanlarının son tavsiyelerine dayanarak, Çin anakarasındaki tüm kurumsal ofislerimizi, mağazalarımızı ve iletişim merkezlerimizi 9 Şubat’a kadar kapatıyoruz” açıklamasında bulundu.

Şirket ayrıca, Coronavirüs gelişimini takip edeceğini ve duruma bağlı olarak, mağaza ve ofislerini en kısa sürede yeniden açacağını aktardı. Apple’ın çevrimiçi mağazaları çalışmaya devam edecek, yeni bir iPhone almak isteyen müşteriler dışarıya çıkmadan cihazlarını satın alabilecek.

Çin de üretim yapan bazı markalar üretimine ara vermek zorunda kaldı, bazı markaların ise çalışmalarına devam ettiği haberleri geliyor. Huawei’nin gelecek amiral gemilerinin önümüzdeki ay açıklanması bekleniyor. Apple’ın ise, iPhone 9’un (SE 2) Mart ayında da ortaya çıkması bekleniyor. Ancak, bu telefonların üretimine katılan fabrikalar da üretime ara verildi ise, gecikmeler yaşanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz