Avast ve Milyonlarca KişininVerisinin Çalınması!

0
982

Avast ile ilgili olarak insanların beklentileri her zaman değişebiliyor. Bu durumda haliyle kişilere de farklı bir yaklaşım sağlanabiliyor.

Dünyanın dört bir yanında ücretsiz antivürüs programı hizmeti veren Avast, kullanıcı verilerini satmakla suçlanıyor. Avast’ın bu satışlardan milyonlarca dolar gelir elde ettiği de iddialar arasında. Motherboard ve PCMag tarafından ortaya atılan çarpıcı bir iddiaya göre dünya genelinde yüz milyonlarca insan tarafından kullanılan bir antivirüs programının sahibi olan şirket, dünyanın en büyük firmalarına kullanıcıların internet arama verilerini satıyor.

Paylaşılan raporda, bu verilerin son derece hassas olduğu ve yalnızca satan şirket ile satın alan şirket arasında gizli kalması gerektiğine dair sözleşmeler ve şirket belgeleri bulunuyor.

Kullanıcı verilerine milyonlarca dolar ödeniyor!

Avast, aylık olarak 435 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet verdiğini iddia ediyor ve Jumpshot, 100 milyon cihazın verisine sahip olduğunu söylüyor. Yukarıda saydığımız bu ‘müşterilerin’; kullanıcı davranışlarını ve internet sitelerindeki hareketlerini son derece ayrıntılı bir şekilde izleyebilen ‘tüm tıklama geçmişi’ için milyonlarca dolar ödediği bildiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz