BlackBerry Akıllı Telefonlar Artık Olmayabilir!

0
1083
BlackBerry
BlackBerry

BlackBerry telefonları bir zamanların iş adamları tarafından en çok tercih edilen telefonuydu. Fiziksel klavyesinin sağladığı kullanım kolaylıklarıyla kendini bir adım öne çıkartıyordu. Ancak iPhone’ların ve Android telefonların yükselişi ile BlackBerry neredeyse unutuldu.

Çinli TCL Communication şirketi markanın haklarını satın aldıktan sonra telefonlarda değişime gitti. Yeni telefonlar, Android ve BlackBerry’nin DNA’sının bir karışımı olarak ortaya çıktı. Gelişmiş güvenlik özellikleri ve profesyoneller için tasarlanmış bir yazılım paketi gibi yeniliklere gidildi. Ancak iş dünyası çoğunlukla Apple’ın ekosistemine dahil olmasından dolayı, yeni telefonlar bir etki yaratamadı.

Bugün ise, BlackBerry Mobile’ın resmi Twitter hesabının BlackBerry TCL döneminin sona erdiği açıklaması yapıldı. Açıklamada, TCL Communication’ın BlackBerry markası üzerindeki haklarının 31 Ağustos 2020’de sona ereceği ve bu tarihten sonra şirketin bu adı taşıyan cihazları artık satmayacağı bildirildi.

Ayrıca TCL, BlackBerry akıllı telefonlarına sahip kullanıcıların, 31 Ağustos 2022’ye kadar müşteri ve garanti hizmeti sunmaya devam edeceğini açıkladı.

BlackBerry Açıklama
BlackBerry Açıklama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz