Facebook Mesajları Okunmamış İşaretleme

0
4476

Facebook, aldığı son güncellemeler ve mobil uyumu konusunda attığı başarılı adımlarla beraber, aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmak için hızlı sesli mesajlar göndermek, ücretsiz sesli ve görüntülü görüşme yapmak için en iyi alternatiflerden birisidir. Oldukça kullanışlı olan uygulama ayarlarınız izin verirse, yeni mesaj aldığınızda doğrudan sizi uyarı ve bu şekilde en hızlı şekilde iletişim kurmanıza olanak sağlar.

Bu sistemi kullanmayan kullanıcılar için de mesajları öğrenmek için web sitesine girmek veya uygulamayı açmanız gerekir. Bu bildirim konusu ne kadar kullanışlı bir sistem olsa da bazı zamanlarda kullanıcıların zor durumda kalmasına da neden olabiliyor.

Mesela bir mesajı anında cevaplamak istemediğiniz ya da mesajlaşmayı tercih etmediğiniz durumlarda okundu bilgisinin gözükmesini istemeyebilirsiniz. Bunun için konuşmayı okunmamış olarak işaretlemek gerekir. Peki, bunu nasıl yaparız?

Mesajları Okunmamış Hale Getirme

Açılan mesajlarınızı Facebook’ta Okunmamış olarak işaretlemenin adımları, bilgisayarınızdaki mesajlarınıza Facebook’ta erişip erişmediğinize veya mobil Messenger uygulamasını kullanmanıza bağlıdır.

Facebook Web Site Üzerinden

  • Facebook’u açın
  • Son zamanlarda arkadaşlardan alınan mesajları görüntüleyen bir ekranı açmak için herhangi bir Facebook ekranının sağ üst köşesindeki Mesajlar simgesini tıklayın.
  • Kişilerin adının sağında, mesajın hemen alt kısmında küçük bir daire bölümü var. Bu küçük daireye tıklayın.
  • Aradığınız ileti dizisini görmüyorsanız, son iletilerinizi listeleyen ekranın altındaki Messenger’daki “Tümünü Göster’i” tıklatın.
  • Herhangi bir mesaj dizinine tıklayın. Açılır menüyü açmak için dişli çarkı tıklayın. ”Okunmamış Olarak İşaretle’yi” seçin.

Facebook Okunmamış Olarak İşaretle

Messenger Mobil Uygulaması Üzerinden

Sosyal medya devi mobil uygulamasını iki uygulamaya ayırdı: Facebook ve Messenger. Bir mesaj aldığınızda Facebook uygulamasında bir bildirim alabilirsiniz, ancak okumak ve cevaplamak için Messenger uygulamasına ihtiyacınız var.

  • Mobil cihazınızda Messenger uygulamasını açın.
  • Açılır menüyü açmak için okunmadı olarak işaretlemek istediğiniz sohbete dokunun ve basılı tutun.
  • Diğer’e” dokunun. “Okunmamış Olarak İşaretle’yi” seçin.

İlginizi Çekebilir: Uçakta Telefon veya Laptop Şarj Etme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz