Gmail Go Nedir? Neden Kullanılmalı?

0
990
Gmail Go

Android kullanıcılar için doğrudan Google tarafından sunulan birçok servis var. Direk olarak Android akıllı telefonlara yüklü olarak gelen bu servisler arasında dünyaca ünlü platformları da görüyoruz. Youtube, Gmail gibi servislerle beraber Android akıllı telefonlarını zenginleştiren Google, son yıllarda ise Go uygulamalarına yönelmeye başladı. Son olarak Gmail Go uygulamasını yayınlayarak bu alanda yetkinliğini geliştiren Google’ın, böylelikle Go serisini kullanıcılara kabul ettirmiş oldu. Peki nedir bu Gmail Go? Go uygulamalarının farkları neler? Detaylara bakalım.

Gmail Go Nasıl Bir Fark Sunuyor?

Gmail Go uygulamasından söz etmeden önce, Go uygulamalarının ne olduğundan söz edelim. Android Oreo sonrasında gündeme gelen Go uygulaması kavramı, düşük sisteme sahip olan akıllı telefonlara hitap ediyor. Ana uygulamanın sadeleştirilmiş ve gereksiz yüklerinin atılmış hali olarak gösterebileceğimiz Go uygulamalarının, çok daha az sistem harcayarak aynı işi yapması sağlanıyor.

Son olarak gördüğümüz YouTube Go uygulamasından yararlanarak örnek verecek olursak, sadece 1 GB RAM bellekle beraber videoları rahat bir şekilde görüntüleyebiliyordunuz. Bunun dışında mobil veri kullanımları da çok daha düşük seviyelere çekiliyor.

Gmail Go

 

Az çok detaylandırdığımıza göre Gmail Go uygulamasının da ne işe yaradığını anlamışsınızdır. Gmail uygulamasının, düşük sistemli akıllı telefonlara uygun hale getirilmiş ve sadeleştirilmiş versiyonu olarak açıklayabileceğimiz Gmail Go, hem daha az sistem kullanıyor hem de mobil veri kullanımını azaltmak için görsellerde indirme onayı isteme gibi ayrıcalıklar sunuyor.

Giriş seviyesi akıllı telefonlar için hızlandırılmış Gmail uygulaması olarak gösterilen uygulamanın, teknik kısmında ise sadece Android 8.1 desteklediğini belirtelim. Bu sisteme sahip olan cihazlar tarafından kullanılabilir olarak yayınlanan uygulama, şimdilik bölge sınırlı olarak yayınlanmış durumda. Fakat kısa süre içerisinde Google tarafından tüm bölgeler ve ülkeler için uygulamanın Go versiyonunun yayınlanmasını bekliyoruz. Bundan sonraki süreçte de Go uygulamalarının devam edeceğini söylemek yanlış olmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz