Google Çöktü mü? 19 Aralık 2019

0
870

Google Çöktü mü? 19 Aralık 2019

Google çöktü mü haberleri ile devletimiz ve özellikle Rekabet Kurumu’muz da en popüler isim olmayı başarmış olan Google, servislerini Türkiye ve civarı ülkelere dağıtabilmekte bugün zorluk çekti. Android ve iş birliği içinde olan takımları Türkiye Rekabet Kurumu politikalarına uymak zorunda bırakan Google, bu zorunluluğu hükümetimizden aldı. Hali ile servisler de gecikmeler ve hatta anlık çökmeler başladı. Saat 09.00 civarı ile Google servislerine ulaşamayan ziyaretçiler soluğu teknoxl.com adresinde aldı.

İnternet Yavaş 19 Aralık 2019

Google çöktü mü haberlerinin ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilemeyiz çünkü teknik bir hata veyahut teknik bir açıklama yok. Ancak sorunun Google tarafından kaynaklandığı sabah saatlerinde Türkcell tarafından açıklandı ve insanlar merakla Google servislerinin ne zaman düzeleceğini merak ediyor.

Saat 13.00 civarı ile Google servisleri her ne kadar düzelmiş olsa da Google servislerinde sıkıntı yaşayan insanlar arama motorlarına Google çöktü mü 2019 şeklinde aramalar yapmaya başladı. Tabi sadece Google servisleri değil tüm internet ağı Türkiye için yavaşlamış durumdaydı. Neyse ki şu saatler civarı ile düzelir gibi. DownDetector web sitesinin araştırmasına göre Google servislerinden kaynaklı DNS ayarları sebebi ile tüm Avrupa ülkeleri ve Türkiye internete erişmekte sorun çekti. Türk halkına ihtiyatlı olmasını ve sorunun çözüleceğini bildiririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz