Instagram’da Popüler Olmak İçin 6 Kolay Adım

0
1082
instagram populer olma

Instagram’da popüler olmak sanıldığı kadar zor değildir. Sosyal medya çağında, kullanım kolaylığı popülerliğinin arkasındaki en önemli faktörlerden biridir. Instagram‘ın küresel ölçekte önde gelen sosyal medya platformlarından biri olmasının nedeni de budur.

700 milyondan fazla abonesi bulunan Instagram, en çok yönlü sosyal medya platformlarından biridir.

Ekim 2010’da ilk kurulduğunda, Instagram’da takipçi kazanmak çok kolaydı. Bugün ise oyunun kuralları Instagram’daki pek çok kullanıcı ile değişti. Çoğu kullanıcı, en çok takipçiyi nasıl elde edebileceğini düşünüyor.

Bundan dolayı, Instagram’da popüler olmanın en iyi yollarını bulmak için bir arayış başlattık ve deneyimlerimizi aşağıda paylaştık.

6 Basit Adımda Instagram’da Popüler Olmak

Burada, 6 kolay adımda nasıl Instagram’da popüler olabileceğinizden söz edeceğiz. Hayır, daha fazla takipçi almanıza yardımcı olabilecek herhangi bir fantezi yazılımdan ya da otomasyon hizmetlerine ücretli abonelikten söz etmiyoruz. Instagram’da daha popüler olmanızı sağlamak için, günlük etkinliklere ve günlük görevlere odaklanmayı tercih ediyoruz.

Başlamadan önce, bazılarınızın paylaşacağımız bazı ipuçlarını zaten kullandığını söylemek istiyoruz. Zaten biliyorsanız harika, ama bilmiyorsunuz, hemen kullanmaya başlamanızı tavsiye ediyoruz.

1. En İyi Fotoğraflarınızla Etkileyici Yayınlar Oluşturun

Bir fotoğraf bin kelimeye bedeldir ve Instagram’da gerçek budur. Güzel fotoğraflar kullanarak harika hikayeler yaratabilir ve bir sürü takipçi kazanabilirsiniz. Bu nedenle, Instagram yayınınızda en güzel fotoğraflara sahip olduğunuzdan emin olun.

Zaten bir Instagram hesabınız varsa veya yeni bir tane oluşturuyorsanız, daha fazla gözü üzerinize çekmek için en iyi fotoğraflarınızı kullanın.

2. Hesabınızı Herkese Açık Yapın

Instagram, kullanıcılarına fotoğraflarını sınırlı kişilerle paylaşabileceği özel bir hesap oluşturma seçeneği sunuyor. Bununla birlikte, özel hesapla ilgili sorun, birileri Instagram’da fotoğraf ararken yayınlarınızın arama sonuçlarında görünmemesidir.

Bazı ciddi gizlilik sorunlarınız olmadıkça, Instagram hesabınızın genele açık olduğundan emin olun. Fazladan bir güvenlik katmanı eklemek istiyorsanız, istediğiniz zaman hesap takip taleplerini maneul olarak onaylamayı seçebilirsiniz.

Bu şekilde, biri Instagram’da sizi takip etmek istiyorsa, size bir istek göndermesi gerekecek. İsteği onayladıktan sonra, akışınızda neler olduğunu görebilirler.

3. Fotoğraf Paylaşımlarınızda Hashtag Kullanın

instagram hashtag

Instagram’daki başka bir güzel özellik de, anahtar kelimeye veya hashtag’e dayalı aramadır. Bu eşsiz simgeyi ve belirli anahtar sözcükleri kullanarak Instagram’da milyonlarca fotoğrafı tarayabilirsiniz. Instagram, fotoğrafları anahtar kelimelerle birleştirmek için hashtag’ı kullanır. Bu şekilde sistem bir fotoğrafı diğerlerinden ayırt eder.

Instagram fotoğraf paylaşımlarınızda hashtag kullanmak, fotoğrafı tanıtmak için harika bir yoldur. Bu nedenle, yeni bir fotoğraf paylaşırken, alakalı anahtar kelimeleri veya hashtag’leri kullandığınızdan emin olun. Örneğin, bir çiçek fotoğrafı yüklüyorsanız doğa, çiçek veya güzellik gibi hashtag’ler kullanın.

Bir fotoğrafta kaç hashtag kullanabileceğiniz konusunda bir sınır yoktur. Ancak siz yine de hashtag sayısını abartmayın. Takipçilerinize karşı gerçek olun. Çünkü insanları yaratıcılığınız ve bakış açınız ile etkileyebilirsiniz.

4. Tutkunuzu Takip Edin

Instagram, yaratıcılık göstermek isteyen herkes için yeni olanaklar dünyası yarattı. Instagram dünyasında yanlış veya doğru diye bir şey yoktur ve bu tam da takipçilerin istediği şeydir. Onlar bakış açınızı, yaratıcılığınızı ve sizin gözünüzden ayrıntıları görmeye geldiler.

Instagram’daki en popüler fotoğraflardan bazıları, en rastgele ve etrafınızda her gün gördüğünüz nesnelerdir. Bu fotoğrafları yayınlayan insanlar sadece tutkularını takip ediyor ve özgünlükleri onları çok popüler kılıyor.

Instagram’da yeni bir fotoğraf yayınlarken, gerçekten beğendiğiniz bir şeye değindiğinizden ve bunu dünyaya göstermek istediğinizden emin olun. Tutkunuz, her zaman fotoğraflarınızı daha otantik hale getirmenin ve Instagram özet akışınıza daha fazla güvenilirlik katmanın bir yolunu bulacaktır.

5. Her Gün Bir Şeyler Paylaşın

Instagram’da popüler olmanın kısa yolu yok. Ancak herhangi bir sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram da çok basit bir kurala sahip. Ne kadar çok paylaşırsanız, o kadar popüler olursunuz.

Instagram’da popüler olmak istiyorsanız, akışınıza her gün yeni fotoğraflar eklediğinizden emin olmanız gerekir. Bana sorarsanız o kadar da zor değil. Tek yapmanız gereken, sürekli olarak günde bir veya iki fotoğraf yayınlamak ve daha fazla takipçi kazanmak.

Beğendiğiniz bir şeyi yayınladığınızdan emin olun ve insanların içeriğinizi kolayca bulmalarına yardımcı olacak tüm hashtag’leri kullanın.

6. Hedef Kitlenizle Etkileşim Kurun

Harika fotoğraflar, hashtag’ler ve ilginç fikirler Instagram’da yeni takipçiler kazanmak için harika bir yoldur. Yeni takipçiler kazanmak kadar, onları kaybetmek de çok kolaydır. Peki, Instagram takipçilerinizi nasıl elinizde tutacaksınız?

Çok basit. Tek yapmanız gereken takipçilerle zaman zaman ilgilenmek ve etkileşim kurmaktır.

Takipçilerinizle etkileşime başladığınızda, bu akışınıza kişisel bir dokunuş katar ve insanlar bunu çok sever. Yorumlarda size gelen soruları cevapladığınızdan emin olun. Fotoğraf makineniz veya telefonunuzla ilgili ayrıntıları paylaşmaya çekinmeyin. Takipçilerinizle temas halinde olursanız, Instagram takipçi sayınızın hızlı bir şekilde nasıl arttığını görürsünüz.

Son Söz

Bunlar, Instagram kullanıcıları için en iyi sonuçları veren yaygın uygulamalardı. Ancak gecede bin takipçi beklemeyin. Başta belirttiğim gibi, gün geçtikçe rekabet artmaktadır.

Instagram’a gönderdiğiniz fotoğrafın, Instagram’da halihazırda var olan binlerce fotoğrafa benzeyebileceğini unutmayın. Fotoğraflarınıza özgün dokunuşlar yaparak, diğerlerinden farkınızı gösterin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz