Microsoft Bing, Online Coronavirus İzleme Haritası Yayınladı!

0
1017
Bing COVID İzleyici
Bing COVID İzleyici

Microsoft , koronavirüsün neden olduğu COVID-19 hastalığının yayılmasını izlemenizi sağlayan bir Bing haritası yayınladı. 100’den fazla ülkede 180.000’den fazla vaka olduğu için Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından “çok yüksek” küresel risk ve pandemik olarak kabul ediliyor.

Bing’in haritası, şu anda aktif vakaları, kurtarılan vakaları ve ölümcül vakalar şeklinde ülke başına vaka sayısını gösteriyor. Özellikle ABD’de bilgiler zamanında görünmese de, ilgili haber ve videolarla birlikte eyaletlere göre son durumu görüntüleyebilirsiniz.

Microsoft’un web sitesi, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) ve Wikipedia’dan veri almaktadır. Sayıların ne sıklıkta güncellendiği açık değildir, ancak saatte en az bir kez olduğu görülmektedir.

Pandemi hakkında güncel bilgileri bulmak için kullanabileceğiniz tek araç Bing haritası değildir. Google,  yakında yerel kaynaklara bağlantılar içeren COVID-19 hakkında bilgi içeren bir web sitesi başlatmayı planlıyor.

Ayrıca, Sistem Bilimi ve Mühendisliği Merkezi  , COVID-19’un dünyadaki gerçek zamanlı olarak yayılmasını izleyen çevrimiçi bir araca sahiptir –  burada görüntüleyebilirsiniz . Aslında sistem, Dünya Sağlık Örgütü, ABD, Çin ve Avrupa’daki Hastalık Kontrol Merkezleri’nden veri almaktadır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz