Microsoft Ninja Transferine Devasa Bir Ücret Ödemiş!

0
813

Belki de pek çok kişinin piyasa adına ön plana çıkardığı çalışmalardan biri olan bu yorumlamalar, herkesin merakını cezbeden bir durum yaratıyor. Son dönemin popülerleşen yayın platformlarından olan Microsoft bünyesindeki Mixer’ın, Ninja’yı transfer etmek için ödediği ücret ortaya çıktı.

Söylenenlere göre Mixer, Ninja’ya anlaşma için 20 ile 30 milyon dolar arasında bir ücret ödedi.Yayın platformlarındaki rekabet, geçtiğimiz yıl içerisinde zirve yapmış ve artan platform sayısıyla sektörde işler değişmeye başlamıştı. Bu noktada Amazon’un yayın platformu Twitch’in bir numaralı rakibi olan Microsoft imzalı Mixer, dünyanın en büyük yayıncılarından biri olan Ninja’yı kendi platformuna transfer ederek rakibine çelme takmayı başarmıştı.

Büyük ücretler 20 ile 30 milyon dolar arasında

Twitch’in yıldızı olarak adlandırılan Ninja’nın geçtiğimiz yaz aylarında Mixer’a transfer olması, tahmin edebileceğiniz üzere o dönem gündemi epey meşgul etmişti. Ünlü yayıncının bu platforma geçmesinin ana sebebinin ne olduğu tartışılsa da net bir cevap alınamıyordu. Bu sorunun cevabı bizde de yok ancak Microsoft’un Ninja için ne kadar ücret ödediğini artık biliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz