MWC 2020, Koronavirüs Endişeleri Nedeniyle İptal Edildi

0
824
MWC 2020 Koronavirüs
MWC 2020 Koronavirüs

Bu ay Barcelona’da gerçekleşecek olan Dünya Mobil Kongresi MWC 2020 koronavirüs endişeleri nedeniyle iptal edildi. GSMA bugün yaptığı açıklamada dünyanın en büyük teknoloji konferansını iptal ettiğini duyurdu.

Duyuru, bugün daha önce yapılan acil bir toplantı sonrasında gerçekleşti. Toplantının başlangıçta Cuma günü yapılması planlanıyordu, ancak koronavirüs salgını yüzünden çok sayıda şirketin katılımını iptal etmesinden dolayı GSMA toplantıyı daha erken bir tarihe çekti.

Etkinlik organizatörleri, katılım eksikliğinin kararı büyük ölçüde etkilediğini ancak, iptalin ana nedeni olarak halk sağlığı konusundaki endişeleri olduğunu belirttiler. 

Konferans organizatörü GSMA’nın CEO’su John Hoffman, Bloomberg News’e yaptığı açıklamada, “Koronavirüs salgını, seyahat endişesi ve diğer koşullarla ilgili küresel endişe, etkinliğin yapılmasını imkansız kılıyor” dedi.

Muhtemelen MWC’nin omurgası olan dev telekom devleri de çekildi. Bunlar arasında AT&T, Orange, Deutsche Telekom, Vodafone, NTT Docomo, Nokia ve Ericsson bulunmaktadır.

GSMA şimdi bu yılın ilerleyen tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan MWC Şangay ve MWC Los Angeles’a odaklanacak. Etkinlik Şubat 2021’e kadar Barselona’ya dönmeyecek ve GSMA bu yılki toplantıyı ertelemek yerine tamamen iptal etmeye karar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz