Netflix Türkiye’nin 2019 Yılında En Popüler Yapımları

0
922

Netflix Türkiye’nin içeriklerinin arasından popüler olanlarını seçmesi dünyanın en zor işlerinden bir tanesidir. Netflix içerisindeki dizi, film ve belgesellerin 28 gün içerisinde en az 2 dakika izlenenleri, en çok beğeni alanları ve en uzun izlenenleri arasından seçilmektedir. Ancak ne kadirdir ki Türkiye’de işler tam tersi işliyor. Netflix Türkiye operasyon çalışanlarının bildirdiğine göre “İnsanların birçoğu farklı kategorilerden beğendikleri içeriklerin benzerlerini beğenmediklerini ifade ediyorlar” şeklinde yaptıkları açıklama ile aslında Netflix Türkiye’nin en zor çalışma alanı olduğunu kabullendiklerini açıkça ifade ediyor. Ancak yine de hangi dizi, belgesel ve filmlerin en çok beğenildiğini Netflix bize her yıl göstermektedir.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Türkiye’nin ikinci Netflix dizisi olan Atiye, gerçekten büyük başarı yakaladı. Orijinal yapım ile tüm dünyayı hedefleyen dizi yapımı, Türkiye’de ne kadar ilgi çektiğine dikkat çekiyor. Sizler de hemen Atiye’nin ilk üç bölümünü hemen Netflix’ten izleyebilirsiniz.
2019 yılında Netflix’te hangi yapımların popüler olduğuna hemen göz atıyoruz.

2019 yılında çıkan yapımların ve en popüler olan 10 dizi sıralamasını yukarıda yayınladık. Aşağıda ise diğer global yapımları görüyoruz. En popüler 10 dizi arasında birinci sırayı Atiye, ikinci sırayı La casa de papel, üçüncü sırada ise The Witcher var ki bu bizlerin en çok merakla beklediği dizilerden birisiydi. Dördüncü sırada ise Hakan: Muhafız’ın 2.sezonu yer almakta. Hakan: Muhafız dizisi de Türkiye’de oldukça popülerdi. Bunu sırasıyla Stranger Things, Black Mirror, Sex Education, The Umbrella Academy, The I-Land ve You izlemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz