Oneplus 8, Geekbench Test Raporu Ortaya Çıktı!

0
859
OnePlus 7 Pro
OnePlus 7 Pro

OnePlus 8, henüz piyasaya sürülmedi ancak şimdiden popüler bir akıllı telefon olmayı başardı. Ara sıra bu şekilde çıkan söylenti veya sızıntı haberleri ile yeni çıkacak telefonlar hakkında daha fazla ayrıntılı bilgiye sahip olabiliyoruz. Şimdi ise, OnePlus 8’e ait olduğu bildirilen bir Geekbench test raporu ortaya çıktı. Testin yapıldığı cihaz, önceki raporlara göre OnePlus 8 serisinin model numarası ile uyumlu olan Galilei IN2025 olarak adlandırıldı. Galilei IN2023 adlı cihazın kıyaslama testlerinden OnePlus 8 Pro’ya bağlandıktan sonra, yeni giriş OnePlus 8 Pro’nun 8GB RAM ile Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisine sahip olacağını gösteriyor.

Bu testin OnePlus 8’in üç model seçeneğinde bulunan RAM varyantlarından birisinin olma ihtimali yüksek. Oneplus’ın model seçeneklerin de bir değişiklik olmaz ise, OnePlus 8 Lite, standart OnePlus 8 ve amiral gemisi OnePlus 8 Pro olarak çıkması bekleniyor. Test verilerine göre, cihaz tek çekirdek ile 4276 puan, çoklu çekirdek testinde ise, 12541 puan almış. Test raporunda bu bilgiler haricinde daha fazla bilgi yer almıyor, ancak OnePlus 8’in yıl boyunca piyasaya sürülen diğer amiral gemisi akıllı telefonlarıyla uyumlu özelliklere sahip olması bekleniyor. Söylentiler şimdiye kadar OnePlus 8’in 90Hz ekrana sahip olacağını ve ön kamera için bir delikli bir ekran ile geleceği yönünde. OnePlus yeni ekranını 120Hz yenileme hızı ve 240Hz dokunmatik gecikmesine sahip olacağını açıkladı, ancak bu ekranın sadece OnePlus 8 Pro modelinde yer alması bekleniyor.

Diğer özellikler açısından, OnePlus 8’in ilk kez kablosuz şarj ile gelmesi beklenirken, OnePlus 8 Pro’nun 50W’a kadar hızlı şarjı desteklemesi planlanıyor. Henüz net olmasa da, OnePlus 8 de benzer bir hızlı şarj standardı alabilir. Kameralar açısından, OnePlus 8’in dikey olarak düzenlenmiş üçlü bir arka kamera ile geleceği söyleniyor ve geçen yılki OnePlus 7T’nin sunduğu dairesel kamera modülünü ortadan kaldırıyor.

OnePlus 8 ayrıca Mart ayında veya Nisan ayının sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor. OnePlus 8 serisinin OnePlus telefonları içerisinde 5G desteğine sahip ilk seri olması bekleniyor.

OnePlus 8 Geekbench Raporu
OnePlus 8 Geekbench Raporu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz