Samsung Galaxy Telefonlara Gelen ‘1’ Bildirimi ve Nedeni

0
886
Samsung Galaxy S10 Plus
Samsung Galaxy S10 Plus

20 Şubat’ta, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar Twitter ve diğer sosyal kanallardan Samsung’un Mobil Cihazımı Bul uygulamasından tek bir push bildirimi aldıklarını bildirmeye başladı. Uyarının altında iki adet “1” rakamı bulunuyordu. Kullanıcılar Mobil Cihazımı Bul uygulama mesajını aldıktan saatler sonra Samsung, dahili bir test sırasında bildirimlerin yanlışlıkla gönderildiğini açıkladı.

Bildirim neye benziyor?

Bildirimi alan bir kullanıcıdan bir örnek:

Bildirimi kimler aldı?

Dünyanın dört bir yanında bulunan Samsung Galaxy telefonlara, Mobil Cihazımı Bul uygulamasından push bildirim geldi.

Mobil Cihazımı Bul uygulaması nedir?

Samsung’un Mobil Cihazımı Bul uygulaması, Samsung cihaz sahiplerinin cihazlarını uzaktan bulmalarını veya kilitlemelerini sağlıyor. Ayrıca telefon sahiplerinin verilerini Samsung Cloud’a yedeklemelerine, yerel verileri silmelerine ve başkalarının Samsung Pay’a erişmelerini engellemelerine olanak tanıyor.

Bu bildirim ortaya nasıl çıktı?

1” mesajlarının kullanıcılara gönderilmesinden yaklaşık üç saat sonra, Samsung’un resmi İngiltere Twitter hesabı bu konuda aşağıdaki yorumu yaptı:

”Son zamanlarda, sınırlı sayıda Galaxy cihazına “Mobil Cihazımı Bul 1” şeklide bir bildirim oluştu. Bu, dahili bir test sırasında istemeden gönderilmiştir ve cihazınız üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Bu durumun müşterilerimize vermiş olabileceği aksaklıklar dolayı özür dileriz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz