Samsung Güney Kore’deki Bir Fabrikasını Coronavirus Nedeniyle Bir Süreliğine Kapattı!

0
1107
Samsung Fabrika
Samsung Fabrika

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Samsung Electronics, bir çalışanın da Coronavirüs tespit edilmesi nedeniyle 24 Şubat Pazartesi günü Güney Kore’deki fabrikalarından birini tamamen kapattığını açıkladı. Tesisin Salı günü yeniden açılması beklenirken, Samsung ayrıca söz konusu çalışanın yakınında bulunan diğer tüm çalışanların durum netleşene kadar kendilerini karantinaya almalarını önerildi.

Samsung tarafından yayınlanan bir açıklamada şirket, yakın zamanda virüs tespit edilen çalışan ve bu çalışan ile ortak çalışma alanında bulunan çalışanlar için “olası enfeksiyonları test etmeleri için adımlar attığını” açıkladı. Söz konusu tesis, Güney Kore Gumi’de bulunuyor ve Samsung’un akıllı telefon üretim hacimlerinin küçük bir kısmından sorumlu. Söz konusu fabrika çoğunlukla Güney Kore’de yerel olarak pazarlanan premium Samsung telefonların üretimini yapıyor. Söz konusu tesisin bir süre kapalı kalması Samsung’un global sevkiyatları üzerinde büyük bir etkisinin olması beklenmiyor.

Konuyla ilgili bir Reuters haberinde, Gumi’nin Kore’deki çoğu koronavirüs enfeksiyonunun belirgin merkez üssü olan Kore şehri Daegu’ya yakın olduğunu belirtildi. Ayrıca, Kore’de virüs bulaşan kişi sayısı 433’e yükseldi. Samsung’un ana cihazları için ana üretim merkezleri Vietnam ve Hindistan’da bulunuyor. Bu nedenle Apple’a kıyasla tedarik zincirinde daha az aksaklık olması bekleniyor.

Koronavirüs salgını, diğer sektörler de olduğu gibi teknoloji sektörünü de etkiledi. Yıllık olarak yapılan Dünya Mobil Kongresi, koronavirüs tehdidi nedeniyle iptal edildi. Teknoloji üzerindeki genel etkisi, akıllı telefon üreticilerinin bir çoğunun Çin’de bulunması nedeniyle bir süre sonra stok sorunlarını ortaya çıkarabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz