Samsung Pay Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
1124
Samsung Pay

Samsung Pay, Samsung tarafından geliştirilen özel bir mobil ödeme sistemidir. Sistem kullanıcıların, kredi kartlarına, bankamatik kartlarına erişimlerini sağlar. Diğer mobil ödeme türlerinden farklı olarak Samsung Pay, özellikle Samsung akıllı telefonları ile çalışacak şekilde tasarlanmış bir uygulamadır.

Neden Samsung Pay Sistemi Kullanılmalı?

Yeni yeni yaygınlaşan bir mobil ödeme sistemi olan Samsung sisteminin, neden kullanılması gerektiğinden söz edelim. Birçok kullanıcı ön yargılı olarak yaklaşıyor olsa da Samsung’un online ödeme sisteminin getirdiği en büyük ayrıcalık güvenlik. Bir cüzdan kredi kartlarınız ve banka kartlarınız ne kadar tehlikedeyse, Samsung’un sisteminde o kadar güvende olarak değerlendirilebilir.

Öyle ki sisteme giriş için biyometrik güvenlik sistemlerini ya da özel belirlenmiş olan pin kodlarını kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında telefonunuz çalınsa bile uzaktan erişim ile Samsung Pay sisteminde yer alan bilgilerinizi silebiliyorsunuz. Ayrıca çok daha kolay ve kısa süre ödemelerinizi de gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki, Samsung Pay nasıl yükleniyor?

Samsung Pay

Samsung Pay Nasıl Yüklenir?

Bunun için Samsung’un farklı bir sistem sunduğunu görüyoruz. Bu derece güvenlikli bir cüzdan uygulamasını kullanmak için ilk olarak Android uygulama mağazasından uygulamayı indirebiliyordunuz.

Fakat Samsung 7 sonrasında bu uygulama ana uygulamalardan biri haline getirildi ve doğrudan telefonlara eklendi. Eski modeller içinde güncelleme yayınlanarak sistem kullanıma sunulmuştu. Bu şekilde indirilebilir uygulamaya da son verildi. Yani desteklenen modelinizde uygulamayı zaten ana uygulamalardan biri olarak görebiliyorsunuz.

Samsung Pay

Uygulama Nasıl Kullanılır?

Gelelim asıl meseleye. Samsung Pay nasıl kullanılır? Bunun için öncelikle uygulamaya kredi veya banka kartı eklemek gerekiyor. Bunun için yapılacak işlemler ise oldukça basit.

  • Uygulamayı açıp, ardından ise sağ üst köşede yer alan ekle sekmesine girmek gerekiyor.
  • Ardından ise kredi veya banka kartı ekleye tıklamak gerekiyor.
  • Burada bilgileri manuel olarak girmek mümkün olduğu gibi kartı kamera ile taratarak otomatik olarak eklemekte mümkün. Burada manuel doldurma daha çok önerilen kısım.
  • Bu işlemden sonra kart cüzdana eklenmiş oluyor.

Daha sonra desteklenen alanlarda ödeme yapmak mümkün. Bunun içinde yapılacak işlemler basit.

  • Bunun için öncelikle Samsung Pay düğmesini yukarı doğru çekmeniz gerekiyor. Bu sırada ödeme sistemini destekleyen terminale yakın olmak gerekiyor.
  • Bu şekilde kısa süre sonra ödeme gerçekleştirilir. Bazı işlemlerden sonra makbuz imzalamanız da gerekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz