Samsung’un Yeni CEO’su Roh Tae-moon!

0
975

Samsung Akıllı Telefon kısmının yeni Ceo’su Roh Tae-moon oldu. Roh, Huawei, Xiaomi ve OPPO gibi rakiplerle daha iyi rekabet etmek için akıllı telefon üretimini dış kaynak kullanarak maliyetleri düşürerek adından söz ettiriyordu.

Bloomberg’de çıkan bir habere göre Samsung Electronics, Roh Tae-moon’u akıllı telefon bölümü CEO’su olarak resmen açıkladı . Roh Tae-moon, Samsung’un BT ve mobil iletişim kolları başkanı olan DJ Koh’un yerini alacak. Roh, Samsung’un son 12 yılda göreve gelen üçüncü CEO’su oldu. DJ Koh 2015 yılında atanmıştı, bir önceki Ceo JK Shin ise yaklaşık altı yıl önce atanmıştı. Koh yönetimi altında Samsung, Galaxy Note 7’yi iptal etmek zorunda kaldı ve Galaxy Fold ekran sorunları yüzünden sürekli ertelendi. Roh, Samsung’a 1997’de katıldı ve Galaxy cihaz serisinin geliştirilmesinde hayati roller oynadı. 

Samsung’un akıllı telefon bölümü yeni CEO’su olan Roh Tae-moon, katlanabilir akıllı telefonları problemsiz bir şekilde piyasaya sunmaya, Hindistan ve Çin’deki pazarını genişletmeye odaklanacak. Roh, Huawei, Xiaomi ve OPPO gibi rakiplerle daha iyi rekabet etmek için akıllı telefon üretimini dış kaynak kullanarak maliyet düşürme çalışmalarıyla tanınıyor. Samsung Roh Tae-moon yönetiminde, 11 Şubat’ta San Francisco’da yeni amiral gemisi Galaxy S20 serisini ve Galaxy Z Flip kapaklı katlanabilir telefonunu tanıtacak.

Samsung Galaxy S20 serisinin Galaxy S20, Galaxy S20 Plus , ve Galaxy S20 Ultra varyasyonları ile gelmesi bekleniyor. Qualcomm Snapdragon 865 SoC ile güçlendirilecek ve 5G bağlantı desteğine sahip olacaklar. Ayrıca dünkü haberimizden detaylı Samsung Galaxy S20 özelliklerine ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz