Steam Dili Çince Mi Oluyor!

0
1307

Oyun dünyasında gelişmeler her zaman karşımıza farklı bir dilde çıkıyor ve bu diller de bizlere büyük bir özveri ve çalışma seçimi ile sunuluyor. Peki ama Steam ile ilgili yapılacak çalışmalar neler? Gelin bu konuda bu detaylara göz atalım.

Bildiğiniz gibi Steam dili resmi olarak İngilizce ama Çince o kadar çok kullanılıyor ki artık resmi dil Çince imiş gibi tepkiler gelmeye başladı. Aylık 90 Milyon aktif kullanıcıya sahip olan bir mecra olarak kendini büyüten Steam, kalitesini ve beklentilerini insanlar için önemli ölçüde büyütüyor ve bu ölçüleri de aşama aşama yenilemeye ve ilerletmeye başlıyor. Aslında burada temel sebep, kişilerin kendine has bir dilde çalışmalar yaratması ve bu çalışmaları da ön plana çok hızlı şeklide çıkarması oluyor.

Bildiğiniz üzere donanımlar ve yazılımlar ile ilgili her bir seçenek ve fırsat kendi içinde farklı ve ayrıcalıklı bir dengeyi ve yeniliği beraberinde getiriyor diyebiliriz. Bildiğiniz gibi insanların istekleri de bu oyunları çok daha hızlı bir şekilde oynayabilmekten geçiyor. Bu da bizlere yeni ve farklı bir çalışma yaratıyor.

En çok kullanılan dil Çince!

Steam üzerinde kullanılan, hatta en çok kullanılan dil Basitleşmiş Çince olarak görülüyor. Yapılan araştırmalar ve özellikle Steam tarafından sunulan verilere göre, en çok kullanılna dil Basitleştirilmiş Çince oluyor. Bu da insanların seçimlerinin neden bu yana doğru gittiğini sorgulatıyor bizlere aslında.

Valve’ın sahip olduğu Steam’de yayımlanan aralık ayı verilerine göre Steam kullanıcılarının yüzde 37.8‘i, Steam’i Basitleştirilmiş Çince dilinde kullanıyor. Yüzde 37.8’lik oran, kasım ayıyla kıyaslandığında ise yüzde 14.4’lük bir yükseliş olduğunu gösteriyor. Basitleştirilmiş Çince’deki bu yükselişle birlikte İngilizce’nin kullanım oranı ise yüzde 30.4 seviyesine gerilemiş durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz