Tam Olarak GetContact Silme İşlemi ve Numara Kaldırma

0
1166
GetContact Silme

Geçtiğimiz haftalarda yeni bir uygulama gündem oldu. Asıl amacı arama engelleme ve bilinmeyen numaralara karşı doğrudan engelleme olduğu belirtilse de aradığınız kişinin sizi rehberine nasıl kayıt ettiğini gösterdiği bilgisi ile öne çıkan GetContact adını verilen uygulama, çıkışının hemen ardından eleştirilere maruz kaldı. Uygulama BTK tarafından da kullanıcıların kişisel verilerini depoladığı gerekçesiyle incelemeye alındı. Güvenli olmadığı düşünülen uygulama son olarak App Store üzerinden indirmeye kapatıldı ve uygulama mağazasından kaldırıldı. Ardı ardına gelen haberlerden sonra kullanıcıların aklında oluşan soru ise GetContact Silme işleminin nasıl yapılacağı. Birçok kişi bu uygulamayı nasıl sileceğini merak ediyor. Peki, GetContact Silme işlemi nasıl yapılır?

GetContact Silme İçin Gerekenler

Kullanmak istemeyenler için GetContact Silme işlemi oldukça basit adımlardan oluşuyor. Kullanıcıların yapmaları gereken işlemler şu şekilde;

  • Uygulama içerisinde “ayarlar” bölümüne giriş yapıyorsunuz.
  • “GetContact hakkında” bölümüne giriş yapıyorsunuz.
  • Buradan “hesap ayarları” kısmına giriş yapıyorsunuz
  • Buradan “hesabı sil” sekmesine tıklıyorsunuz
  • Hesabı sil demek hesabınızın silinmesi için yeterli oluyor.

GetContact Silme

Şimdi hesap silinmiş ancak numara listelerde yer almaya devam ediyor olacak. Tam olarak GetContact Silme işlemi için numaranızı da listeden kaldırmanız gerekiyor. Bunun içinde uygulamanın bir Unlist sayfası bulunuyor.

  • Unlist sayfasına gitmeniz ve buradan ilgili alana numaranızı girmeniz gerekiyor.
  • Ardından ise Unlist butonuna basmanız gerekiyor. Butona bastıktan sonra numaranın listeden silindiği belirtiliyor.
  • Teknoloji kaynaklarından ve uygulama kaynaklarından gelen bilgilere göre uygulama üzerinden bu işlemciler sonrasında 24 saat içerisinde numara kaldırılıyor.

İlginizi Çekebilir: Akıllı Telefonlarda Adobe Scan ile Belgeleri Tarama ve Gönderme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz