Tidal’a Dolby Atmos özelliği geliyor

0
901

Tidal aboneleri için Dolby Atmos özelliği geliyor, ancak bu özellik şu anda sadece Samsung Galaxy S10 ve Oneplus 7 Pro gibi cihazları destekliyor. Bu özellik şu anda sadece Android cihazların bazılarını desteklerken iOS cihazlar için henüz destek yok.

Universal ve Warner den alınan müzikler remixlenerek Dolby Atmos kütüphanesini büyütüyor. Tidal ayrıca, Jay-Z dahil sanatçılar ile görüşerek kataloglarını Dolby Atmos’ta genişletme çalışmalarına devam ediyor, bunların 2020’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Dolby Atmos, geleneksel kayıtlar da kaybolan müzik ayrıntılarını vurgulamayı amaçlıyor, böylece sanatçının istediği gibi her enstrümanı ve müzik içerisindeki ince detayları duyabiliyorsunuz.

Tidal, Dolby Atmos parçalarını sunarken Amazon Music HD’ye bağlanıyor, Amazon Echo Studio’da Dolby Atmos müzikleri dinleyebilirsiniz, dinlediğiniz şarkının dolby özelliğine sahip olduğunu anlamak için Dolby logosunu görmeniz yeterli.

Amazon Music HD’de olduğu gibi, oynatma cihazı izin veriyorsa Tidal HiFi otomatik olarak Atmos mix’i varsayılan olarak ayarlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz