Uyurken Beynimizin Yıkandığı Keşfedildi!

0
815

Uyku psikolojisi çok garip bir psikoloji. İnsanlar bunun araştırmasını sürekli yapıyor ve nasıl evrelerden oluştuğu konusunda da yenilikler karşımıza farklı amaçlarla çıkıyor. Peki ama nedir bunun çözümü ve çaresi?

Bilimciler yaptığı araştırmalarda 13 farklı denek üzerinde bir inceleme yapmış. Bilim insanları, 13 denek üzerinde yaptıkları bir araştırmayla insan beyninin uyku sırasında yıkandığını tespit ettiler. Bu araştırmalar herkesi etkileyen bir seçenek yarattığı için de aşama aşama büyüyen ve organize edilen bir dil ile birlikte kişilerin de farklılıklar ile birlikte büyüdüğünü gösteriyor. Araştırmaya göre uyku sırasında kan, beynin dışına doğru akıyor ve bu sırada da beyin-omurilik sıvısı, beyni yıkıyor. Daha rahat, daha farklı ve ayrıcalıklı bir çalışma ile birleşen bu sistemler tek bir tıklama ile ön plana çıkarılıyor.

Bilimsel ilerlemeler uyku durumunu gösteriyor!

Yapılan araştırmalar bilimsel yönlerden de bizlere farklılık ve artı katıyor. Bu yüzden kesinlikle önceliklerimize bu aşamadan dikkat etmemiz gerektiğini söyleyebiliriz. Boston Üniversitesi bünyesinde çalışmalarını yürüten Laura Lewis liderliğindeki bir ekip, ilginç bir bilimsel keşif yaptı. İnsanlar için daha rahat ve daha estetik bir dil oluşturan bu süreçler gerçekten de verimli bir yaklaşım oluşturuyor.

Bir süredir insan beyni üzerinde çalışmalar yürüten ekip, insanlar uyuduğu sırada beyinlerinin beyin-omurilik sıvısıyla yıkandığını keşfettiler. Yani beyniniz, siz uyurken ritmik ve atılımlı dalgalar aracılığıyla tamamen yıkanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz