Vimeo’nun Yeni Create Uygulaması Çıktı!

0
1520
Vimeo Create
Vimeo Create

Vimeo geçtiğimiz yıl, kısa biçimli video editörü Magisto’yu satın alarak sosyal video oluşturma ve düzenleme alanına giriş yapacağını belli etmişti. Bugün şirket, Vimeo Create uygulaması ile çalışmalarının sonucunu açıklıyor. Yeni uygulama, hikayelerini sosyal video kullanarak anlatmak isteyen, ancak rekabet etmek için ihtiyaç duydukları ölçekte video prodüksiyonuna yatırım yapmak için kaynak, zaman veya bütçeye sahip olmayan küçük işletmelere ve pazarlamacılara yönelik bir dizi video oluşturma aracı içeriyor.

Hem masaüstünde hem de uygulama olarak kullanılabilen Vimeo Create ile işletmeler, ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilebilen önceden hazırlanmış, profesyonel olarak tasarlanmış video şablonları arasından seçim yapabilecek. Daha ileri düzey kullanıcılar ise alternatif olarak sıfırdan yeni bir video başlatmayı tercih edebilirler.

Uygulama, milyonlarca HD video klip, fotoğraf ve lisanslı müzik parçaları da dahil olmak üzere videolara eklenecek bir kütüphane içeriyor. İşletmeler ayrıca kullanmak istedikleri renkleri, yazı tiplerini, düzenleri, logoları, metin altyazılarını ve harekete geçirici mesajları seçerek videolarını özelleştirebilecek.

Vimeo Create

Uygulama, klipleri, fotoğrafları, müzikleri ve metni dakikalar içinde yüksek kaliteli bir sosyal videoya dönüştürmek için AI destekli teknolojiden yararlanıyor.

Vimeo Create ayrıca, en boy oranlarını ve format gereksinimlerinin değiştiği farklı sosyal platformlar için de video tasarlama sürecini basitleştiriyor. Video tamamlandıktan sonra, kullanıcılar Vimeo Create iş akışının bir parçası olarak Facebook, YouTube, Instagram, Twitter ve LinkedIn dahil olmak üzere web’de yayınlayabilecek.

Sosyal video oluşturmaya geçiş, Vimeo’nun çevrimiçi video yayınlayan şirketler ve kullanıcılar için tek noktadan alışveriş yapma stratejisinin bir parçası. Bugün Vimeo, büyük ve küçük video içerik oluşturucularına araçlar ve hizmetler sunarak para kazanıyor. 

Vimeo’nun sosyal videoya öncelik verme nedeni, kendi araştırmaları sonucu almış olduğu bir karar. Şirket, küçük işletme sahiplerinin yalnızca% 22’sinin yeterli videolar oluştuduğunu tespit etti. İşletmeler zaman, maliyet ve karmaşıklık ile ilgili sorunların daha da ileri gitmelerini engellediğinden şikayet ediyordu. Küçük işletme sahiplerinin neredeyse tamamı (% 96), bu tür sorunlar ortadan kaldırılırsa daha fazla video oluşturacaklarını bildirdi.

Şirket, Vimeo Create’i bağımsız ücretli bir uygulama yapmak yerine, Vimeo Pro, Business ve Premium üyelik planlarının bir parçası olarak, abonelik gelirini arttırmayı amaçlıyor.

Vimeo Create uygulaması ile ilgili, “Video, günümüzde insan ifadesi için sahip olduğumuz en etkili araç ve işletmelerin müşterilerine ulaşmak için çevrimiçi bir video stratejisine ihtiyacı var. Küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin, rekabet etmek için gerekli hacim ve kalitede video yapmak için gerekli araç, zaman veya bütçeleri yok. Vimeo Create, fikirden gerçekleştirmeye olan mesafeyi kısaltan radikal ve basit bir araç, böylece daha fazla işletme başarılı bir video stratejisine sahip olabilir. ” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz