WhatsApp 2 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

0
1004
WhatsApp
WhatsApp

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, gizlilik odaklı iletişimi, mesajlaşmanın anahtar rol oynadığı sosyal ağın geleceği olarak görüyor ve Facebook’un en büyük mesajlaşma platformu WhatsApp, bu değişimin merkezinde yer alıyor.

Bu hafta, WhatsApp’ın önemi bir kez daha ortaya çıktı, mesajlaşma uygulaması aylık 2 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştı.

2020 Şubat Whatsapp kullanıcı sayısı grafiği

WhatsApp’ın yeni başarısı ile ilgili yaptığı açıklama:

Bugün itibariyle WhatsApp’ın dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcıyı desteklediğini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Anneler ve babalar nerede olurlarsa olsunlar sevdiklerine ulaşabilirler. Kardeşler önemli anlarını paylaşabilirler. İşletmeler müşterileriyle kolayca bağlantı kurarak büyüyebilir. Bir zamanlar sadece yüz yüze görüşme yapılabilen özel görüşmeler artık anlık sohbetler ve görüntülü görüşme yoluyla çok uzak mesafelerde gerçekleşebilir. WhatsApp ve biz bu dönüm noktasına ulaştığımız için gurur duyuyoruz. “

Dünya üzerinde bölgelere göre kullanılan mesajlaşma uygulamaları

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, Messenger batı pazarlarında daha yaygın olarak kullanılırken, WhatsApp artık genel olarak önemli ölçüde daha büyük ve gelişmekte olan pazarlarda büyümeye devam ediyor.

WhatsApp, 2018’de 1,5 milyar kullanıcıya ulaştı, bir sonraki aşamaya ulaşmak iki yıl sürdü. Şimdi ise, Hindistan gibi bölgelerde daha fazla ivme kazanmaya başlıyor.

Facebook geçen ay, uygulama için önemli bir para kazanma fırsatı olan WhatsApp iş parçacıklarında reklam yayınlama planlarından uzaklaşacağını açıkladı.

Gizlilik sınırlamaları, Facebook’un geleneksel para kazanma yaklaşımını yeniden düşünmesine neden oldu. Başlangıçta, Facebook’un uçtan uca şifreleme de dahil olmak üzere WhatsApp’ın gizlilik önlemlerini zayıflatacağına dair endişeler vardı.

Facebook, WhatsApp için tutumunu tekrarladı:

Güçlü şifreleme modern hayatta bir zorunluluktur. Güvenlikten ödün vermeyeceğiz çünkü bu insanları daha az güvenli hale getirecektir. Daha fazla koruma için en iyi güvenlik uzmanlarıyla birlikte çalışıyoruz, kötüye kullanımı durdurmak ve kontrol sağlamak için endüstri lideri teknoloji kullanıyoruz .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz