WhatsApp Karanlık Mod Android ve iOS için Resmi Olarak Yayınlandı!

0
2474
WhatsApp iPhone Karanlık Mod
WhatsApp iPhone Karanlık Mod

Android ve iOS için WhatsApp Karanlık Modu nihayet resmi olarak yayınlanıyor. Şirket, geçtiğimiz birkaç yıldan beri Dark Mode’u test ediyor ve bu özellik bu yılın başında Android kullanıcıları için beta olarak kullanıma sunuldu. WhatsApp Karanlık Modu kararlı güncellemesi yayınlandı ve önümüzdeki birkaç gün içinde Android ve iOS için güncelleme mevcut olacak. WhatsApp için karanlık tema özelliği, özellikle Twitter, Messenger ve Instagram gibi diğer popüler uygulamalar tarafından kullanıma sunulmasından dolayı Whatsapp için beklenen bir özellik haline geldi. Android 10 ve iOS 13, Whatsapp’ın yeni karanlık modunu destekliyor.

Android ve iOS’ta WhatsApp Karanlık Modu nasıl etkinleştirilir?

WhatsApp’ı en son sürüme güncelledikten sonra, iOS 13 ve Android 10’daki kullanıcılar, telefonlarında sistem genelinde karanlık modu etkinleştirdiyse WhatsApp’ın otomatik olarak karanlık moda geçtiğini görmelidir. WhatsApp’ı karanlık moddan ışık moduna geçirmek için iOS 13 kullanıcılarının telefon ayarlarına gitmesi ve sistem genelinde ışık modunu etkinleştirmesi gerekir. İOS’taki WhatsApp, kullanıcıların sohbet uygulamasından aydınlıktan karanlığa ve tersi yönde geçiş yapmasına izin vermez. 

Android 9 kullanıcıları, WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Tema > ‘Karanlık’ı seçerek WhatsApp Karanlık Modunu manuel olarak etkinleştirebilir.

WhatsApp Karanlık Modu Android ve iOS’ta nasıl görünüyor

Android’de WhatsApp Karanlık Modu, saf siyah veya koyu gri bir görünüm sunmadığı için bazı kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir. Ne yazık ki, özellikle pil verimliliği açısından AMOLED ekranlarda harika görünecek saf siyah bir arka plan görmeyi umanlar hayal kırıklığına uğrayacaklar. WhatsApp, gelecekte Android kullanıcıları için karanlık modu daha da geliştirebilir. 

Whatsapp Android DarkMode

İOS WhatsApp karanlık teması, koyu gri sohbet kutuları ile saf siyah bir arka plan sunuyor. Yapılan açıklamalara göre, WhatsApp karanlık modun telefon ekranının parlaklığını düşürdüğünü söyleniyor. “ Testler de saf siyah ve beyaz birleştiğinde göz yorgunluğuna yol açabileceği ve yüksek kontrast yarattığı söyleniyor” Bir WhatsApp sözcüsü ise, “Bunun yerine, ekran parlaklığını azaltan ve parlamayı azaltan okunabilirliği artıran özel koyu gri arka plan ve kirli beyaz bir renk fark edeceksiniz.”

WhatsApp iPhone DarkMode

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz