WhatsApp’tan Çoklu Cihaz Desteği ve Sekiz Kişilik Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor!

0
1803
WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği
WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği

WhatsApp’ın çoklu cihaz desteğine izin verecek olan yeni bir Android beta v2.20.143 sürümü tespit edildi.

  • Yaklaşan yeni özellik kullanıcıların aynı anda birden fazla cihazda aynı WhatsApp hesabını kullanmasına izin verecek
  • Whatsapp’ın Android’deki ana kayıt ekranı, kullanıcılardan başka bir cihaza giriş yaptığınızda verileri kaydetmek için bir Wi-Fi ağına bağlanmalarını isteyecek.
  • Bu özellik henüz beta kullanıcıları için bile mevcut değil.

Android için WhatsApp beta sürümü 2.20.143 sürüm numarasıyla yeni bir güncelleme alıyor. Bu güncelleştirme aynı telefon numarasını birden fazla cihazda kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Güncelleme, WhatsApp izleyici WABetaInfo tarafından belirtildiği gibi, özelliğin artık geliştirme aşamasından daha da ileri gittiğini gösteriyor. Bu özellik, kullanıcıların aynı WhatsApp hesabını aynı anda birden fazla cihazda kullanmasına olanak tanıyor. Farklı bir cihazdan giriş yaptığınızda birincil cihazla bağlantınız kesilmeyecek. Özellik henüz erişilemese de, hatasız olduğu onaylandıktan sonra birkaç hafta içerisinde yayınlanabilir.

Oturum açtığınız cihazları gösteren WhatsApp Web ekranında beta kullanıcıları artık ‘QR Kodunu Tara’ seçeneğinin hemen altında “WhatsApp’ı diğer cihazlarda kullan” metnini görebilecek. Bu özellik, WhatsApp için çoklu cihaz desteğinin yolda olduğunu gösteriyor. Ek olarak, Android’in ana kayıt ekranında WhatsApp, başka bir cihaza giriş yaptığınızda kullanıcılardan veri kaydetmek için bir Wi-Fi ağına bağlanmasını isteyecek. Ayrıca, “Mobil verileri kullanmak yavaş olabilir ve büyük miktarda veri planınızı kullanabilir” yazan bir açılır mesaj görünecek. WABetaInfo, WhatsApp’ın ana cihazdan ikincil veri aktarımı gerektirebileceğini ve bu nedenle bir ‘Kablosuz ağ kullan’ uyarı mesajı ekleyebileceğini bildiriyor.

Ayrıca, WhatsApp hem iOS hem de Android için sekiz kişilik grup arama sınırını sunacak. Yeni uzatılmış limit başlangıçta bir WhatsApp beta güncellemesinde tespit edildi ve yakın zamanda ana şirketi Facebook tarafından onaylandı. Uygulama güncellendiğin de, kullanıcılar kişilerden yedi kişiyle grup araması başlatabilecek. Grup görüntülü görüşmenin bir zorunluluk haline geldiği mevcut COVID-19 salgın döneminde, bu yeni sınır kesinlikle yararlı olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz