Xiaomi Mi 10 Çıkış Tarihi ve Söylentiler

0
952

Xiaomi son birkaç yıldır uluslararası piyasalarda genişlemek ve yer bulmak için çalışıyor. 2020 yılında yeni amiral gemisi telefonu Mi 10 olacak, bu yeni model ne zaman piyasaya sürülecek?

Xiaomi, yeni modellerini yurt dışında piyasaya sürmeden önce sık sık telefonlarını öncelikle Çin’de piyasaya sürüyor. Şu anda Xiaomi mi 10 için lansman tarihi yok, ancak 2020’nin ilk çeyreğinde olacağı doğruladı. Şubat ayı sonlarında Mobil Dünya Kongresi sonrası açıklanmasını ardından da Çin’de lansmanın olacağını düşünüyoruz.

Şu anda tasarımıyla ilgili sızan bir bilgi yok, ancak Mi 9’a göre çok fazla değişiklik olması bekleniyor. Ekran boyutu Mi 9t Pro ile aynı boyutta olmasını bekleniyor, buna göre ise de 6.5-inç civarında olabileceği söylenebilir. Ayrıca yakın zamanda lansmanı gerçekleşen Redmi K120 30Hz ekran kullanıyordu, bu yüzden yeni çıkacak olan Mi 10’nun daha yüksek yenileme hızı sunmasını bekleniyor.

Teyit edilen ayrıntılardan biri de, Mi 10’nun Qualcomm Snapdragon 865 platformunu kullanacağı. Yeni Qualcomm donanım ile piyasaya sürüleceği Xiaomi’nin kendisi tarafından da doğrulandı ayrıca 5G için de çalışmalarının devam ettiği söyleniyor, yeni modelin 5G ile gelme olasılığı da yüksek gözüküyor. En son doğrulanmış diğer bir donanım bilgisi de Mi 10’nun 4800mAh pil ile geleceği.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz