13 inch MacBook Pro Sihirli Klavye İle Gelecek!

0
1323

Alınan bilgilere göre, Apple 13 inçlik modelinin yerini alması için, yeni bir 13 inç MacBook Pro piyasaya süreceği yönünde. Yeni MacBook Pro, muhtemelen Kasım ayında tanıtılan 16 inç MacBook Pro’da bulunun Magic Keyboard (sihirli klavye) tasarımı ile gelecek. Rusya dahil bazı pazarlarda yeni bir ürünün piyasaya sürülmeden önce Avrasya Ekonomi Komisyonu’na (AET) yapılan bir sertifika başvurusu oluyor. Bu dosyadan alınan bilgilere göre, cihazın kesin modeli ve özellikleri ile ilgili çok fazla detay bulunmuyor. Ancak Apple’ın yeni klavye tasarımı da dahil olmak üzere bazı yeni özelliklerini yeni bir MacBook Pro ile gelmesi bekleniyor.

Cihaz, EEC sertifikasyonun da A2289 model numarasını taşıyor, ancak cihazın başka bir spesifikasyonu hakkında bilgi yer almıyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2019’un başlarında Apple’ın yeni bir klavye tasarımı tanıtacağını açıklamıştı. Kuo’nun raporlarının doğruluğu göz önüne alındığında. Yeni klavye tasarımının bir sonraki zamanda MacBook Pro’nun diğer modellerine de geleceğini ve 13 inç MacBook Pro’yu da içerdiğini belirtmek gerekir. 

Yenilenen MacBook Pro serisin de, Apple eski 15 inç MacBook’lara kıyasla büyük olmayan bir kasa ile, 16 inç ekranlı yeni bir MacBook Pro tanıtımı yaptı. Yeni MacBook Pro, daha iyi tuş hareketi ve klavyeye daha iyi bir hissiyat sağlaması için makas tuş anahtarlarını kullanan yeni Magic Keyboard’u beraberinde getirdi.

13 inç MacBook Pro şu an için oldukça güncel bir ürün. Apple’ın yeni klavye mekanizması, daha iyi yazım ergonomisine sahip bir mekanizma olarak kabul ediliyor. 13 inç MacBook Pro’nun popülaritesi ile bu durum tüketiciler için önemli bir yükseltme olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz