iPhone XR, XS, XS Max Pil Kutusu Değişimi!

0
1103

“Apple, iPhone XS, iPhone Xs Max ve iPhone XR için yapılan bazı Akıllı pil kutularının şarj sorunları yaşadığını kabul etti”

Apple, kullanıcı şikayetleri ortaya çıktığında ürünlerin kalite sorunlarını genede kabul etmiyor ancak bu sefer durum çok farklı. Apple, iPhone XS, XS Max ve XR kullanıcıları için akıllı bir Pil Kutusu değiştirme programını duyurdu. Apple, etkilenen cihazların aşağıdaki sorunlardan biriyle veya her ikisiyle de karşılaşabileceği bilgisini veriyor:

  • Batarya kutusu, güç kaynağına bağlandığında şarj olmayacak veya aralıklı olarak şarj olmayacak.
  • Batarya kutusu iPhone’u şarj etmiyor veya aralıklı olarak şarj ediyor

Apple bunun bir güvenlik sorunu olmadığını ve yetkili Apple servis sağlayıcısının uygun pil kutularını ücretsiz olarak değiştireceğini belirtiyor. Apple, Ocak 2019 ve Ekim 2019 arasında üretilen cihazlarda bu sorunların yaşandığı bilgisini verdi. Bu programda yalnızca iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max için pil kutularının değiştirilmeye uygun olduğunu belirtiliyor.

Marka ayrıca, dünya çapındaki Apple programının Akıllı Pil Kutusu’nun standart garanti kapsamını genişletmediğini. Programın “ünitenin ilk perakende satışından sonra 2 yıl boyunca etkilenen Akıllı Pil Kutusu’nu kapsadığını” belirtti. Apple, etkilenen pil kutularının çevre dostu bir şekilde yok edileceğinin bilgisini paylaştı.

Pil kutusu değişim kapsamında olan modeller:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz