Android Wear 2.9 Yenilikleri ve Çıkış Tarihi

0
1038

Google, akıllı telefonları için Oreo güncellemeleri üzerinde çalışmalara devam ediyor. Oreo’nun yeni bir sürümünün geleceği düşünülürken bir diğer yandan ise akıllı telefon markalarının da Android Oreo güncellemelerine geçiş sürecine devam ettiğini görüyoruz. Bir diğer yandan ise akıllı saat işletim sistemleri üzerinde çalışmalar devam ediyor. Yeni akıllı saat işletim sistemi sürümünün ise Android Wear 2.9 olacağı açıklandı.

Android Wear 2.9 güncellemesinin açıklanmasının gelmesinin hemen ardından, yeni sürüme ne gibi özellikler ekleneceği konusunda da bilgiler verildi. Akıllı saat yeteneklerini bir hayli arttıracak olan yeni sürümün detaylarından söz edelim.

Android Wear 2.9 İle Neler Gelecek?

Android Wear 2.9 sürümüyle beraber akıllı saatlerin bildirim sisteminde bir değişiklik yapıldığı görülecek. Artık kullanıcıların okunmamış bildirim bilgilerini daha detaylı şekilde almaları sağlanacak.

Bunun için yapılan düzenlemelerde oldukça önemli düzenlemeler. Buna göre artık kullanıcılar gelen mesajların ön izlemesini daha detaylı bir biçimde görüntüleyebilecekler. Mesajların ön izlemelerinin görüntülenebilecek olması, bildirim uzunluğuna göre değişiklik gösterecek. Buna göre düzenlemeler yapıldığını göreceğiz.

Bildirim yenilikleri için yapılan değişiklikler bunlar ile sınırlı değil. Bunun dışında okunmamış bildirim sayısı konusunda da detaylı bilgilendirmeler alınabilecek. Akıllı saatin ekranında kaç adet okunmamış bildirim olduğu konusunda bilgi elde etmek mümkün olacak. Bildirim sayısıyla beraber bu uyarıları görüntüleyebileceksiniz.

Android Wear 2.9

Ayrıca okunmamış bildirimler için mini bir düzenleme olacağını da ekleyelim. Android Wear 2.9 sonrasında okunmamış bir bildirim olduğunda, saat ekranında beyaz nokta uyarısı olduğunu göreceksiniz. Aslında mevcut sistemde de bu özellik var fakat mevcut sistemde kullanıcıların bu özelliği açık konuma getirmesi gerekiyordu.

Şimdi ise doğrudan özellik açık olarak sunulacak. Bunun dışında güncellemelerin genel olarak performans iyileştirmeleri yaptığını ve güvenlik yamalarını içerdiğini de ekleyelim. Android Wear 2.9 güncellemesiyle beraber gelecek yeni özellikler bu şekilde açıklandı. Güncellemenin yayın tarihi için verilen bilgi ise net değil.

Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde güncellemelerin bölgesel olarak yayınlandığını göreceğiz. Güncellemelerin tamamlanması ise birkaç günü alacaktır. Hangi modellerin güncelleme alacağı konusunda da kısa süre sonra detayların ortaya çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz