Apple Kendi Uydu Teknolojisini mi Geliştiriyor?

0
813

Apple kendi uydu teknolojisini geliştirmek için çalıştığını ve bu teknoloji için gizli bir ekip kurduğu bilgisini paylaştı. Bu teknolojinin ne yönde ilerlediği belli olmasa da iphone kullanıcılarının kablosuz ağ kullanmadan veri transferi gibi işlemleri bu yeni teknoloji ile yapabileceği düşünülebilir. Bu varsayım haricinde Apple haritalarını ve konum belirleme özelliği geliştirmek için de yeni uydu teknolojisi projesini kullanabilir.

Diğer bir varsayım ise Apple kendi internet bağlantı ağını oluşturmaya çalışıyor olabilir, böylelikle iphone için diğer internet sağlayıcılarını saf dışı edebilir. Apple bu proje için bir düzine mühendis ile işe başladı. Bu ekibin başında, 2014’te Google’a satılmadan önce uydu görüntüleme şirketi Skybox Imaging’e liderlik eden eski havacılık mühendisleri Michael Trela ve John Fenwick var.

Amazon ve Spacex’in de binlerce uyduyu düşük dünya yörüngesine fırlatarak internet kapsama alanı sağlamaya çalıştığını unutmamak gerekiyor. İnternet uydu endüstrisinin yaklaşık 30 yıldır var olmaktadır, ancak şu ana kadar ticari başarı sağlayabilen olmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz