Apple Yeni iMac Tasarımı!

0
1094
Apple imac
Apple imac

Apple’ın yeni iMac tasarımı için almış olduğu patent ortaya çıktı, tasarıma göre kavisli cam üzerine oluşturulmuş bir ekran görünüyor.

Normalde ekran arkasında bilgisayar bileşenlerinin yer aldığı bir çıkıntı olması gerekiyor. Ancak tasarımda ince çerçeveli arka kısmında çıkıntısı olmayan bir monitör görüntüsü yer alıyor.

Apple Insider tarafından hazırlanan raporda, “Cam Muhafazalı Elektronik Cihaz” olarak belirtilen yeni tasarım, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden (USPTO) tarafından yeni bir patent veriliyor.

Tasarım göre, iMac’in küçültülmüş boyutları nedeniyle güçlü bir bilgisayar olmayacağı anlaşılıyor. Bu yeni tasarımın iMac Pro olmayacağı boyutlarından kolaylıkla anlaşılabiliyor.

Patente göre, yeni iMac, klavye ve Magic pad gibi çevresel cihazlar tek parça halinde tasarlanmış, ekrandan devam eden kavis cihazın ayaklarını ve diğer bileşenleri oluşturuyor.

Arka kısımda cihazın dengesini sağlaması için bir çıkıntı görünüyor, bu kısım cihazın dengesini sağlarken aynı zamanda güç ve benzeri bileşenler için bağlantılar içerebilir.

Tasarım ile gili başka bir yorum ise, tasarımın aslında bağımsız bir makine olmaktan çok MacBook ile çalışacak şekilde tasarlanmış bir ekran olması olabilir.

APPLE imac Insider
APPLE imac Insider

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz