Blog Yazarak Para Kazanmak (Google Adsense)

0
1596
blog yazarak google adsense para kazanmak

Google AdSense‘e üye olmak blogunuzdan para kazanmaya başlamak için en kolay yollardan biridir. Google AdSense sizi zengin etmese de, bu basit ve kullanışlı servis genellikle blogcuların bloglarından bir gelir elde etmek için attığı ilk adımdır.

Google Adsense’e Nasıl Üye Olunur?

Blogunuzu kurduktan ve belirli bir sayıda içerik yayınladıktan sonra, para kazanmaya başlamayı düşünebilirsiniz. İşte Google AdSense bu noktada devreye giriyor. Aşağıda Google AdSense’e nasıl üye olacağınızı adım adım açıkladık:

  1. Google AdSense program politikalarını okuyun. Hesap oluşturmaya hazır olduğunuzdan emin olmak için, Google AdSense programının bir parçası olarak neler yapabileceğiniz ve yapamayacağınız konusunda bilgi edinin.
  2. Google AdSense ana sayfasını ziyaret edin. ŞİMDİ KAYDOLUN butonuna tıklayın. Google hesabınızın oturum açma bilgilerinizi girin veya listelenenler arasından hesabınızı seçin.Google AdSense kayit ol
  3. Başvuruyu tamamlayın. Başvurunuzda, blogunuzun URL’sini belirtin ve Google AdSense programı ile ilgili size özel yardım ve performans önerileri isteyip istemediğiniz ile ilgili soruda Evet veya Hayır’ı işaretleyin (Başvurunuzu etkileyen bir soru değildir). Ülkenizi seçin ve Google’ın Şartlar ve Koşullarını okuduğunuz ve kabul ettiğinizi onaylayın. Hesap Oluştur butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan tanıtım penceresindeki bilgileri okuduktan sonra BAŞLA butonuna tıklayın. Adres bilgilerinizi doldurun ve size verilen kodu sitenizde ilgili bölüme ekleyin ve blogunuzun incelenmesi için bekleyin. Blogunuzun Google AdSense programına uygun olup olmadığı konusunda 3 gün içinde bir bilgilendirme e-postası alacaksınız. Başvurunuz kabul edildiyse aşağıdaki adımla devam edin.Google sartlar ve kosullar
  4. Yeni hesabınıza erişin ve mevcut reklamları inceleyin. Google AdSense, metin reklamlardan resim reklamlara kadar çok sayıda blog reklamcılık seçeneği sunar. Blogunuz için en iyi reklam türünü belirlemek için mevcut olan tüm reklam türlerini incelemek için zaman ayırın.
  5. Reklam tasarım seçeneklerinizi seçin. Hangi reklam fırsatlarının blogunuz için en iyi olduğuna karar verdikten sonra bunları seçin. Seçiminizi yaptıktan sonra Google, size bir HTML kodu snippet’i sunar.
  6. Google AdSense HTML kodunu blogunuza ekleyin. Google tarafından sağlanan HTML kodunu kopyalayıp blogunuzun şablonuna yapıştırın. Bir acemi blog yazarının bunu yapmasının en kolay yollarından biri, blog şablonuna bir metin widget’ı ekleyip kodu widget’e yapıştırarak yapmaktır.
  7. Bırakın Google, geri kalanını yapsın. Google’ın blogunuzda reklam sunmaya başlaması birkaç saat veya birkaç gün sürebilir. Google, her sayfanın baskın konularını belirlemek için blog’unuzu arar. Okuyucular blogunuzu ziyaret ettiğinde Google’dan blogunuza yapıştırdığınız HTML kodu etkinleştirilir ve alakalı reklamlar her sayfanın içeriğine dayalı olarak görüntülenir.
  8. Paranızı biriktirin. Google AdSense gelirinizi kullanıcıların reklamı tıklama oranı üzerinden hesaplar. Bu nedenle, Google AdSense’in sizin için büyük bir gelir yaratması pek mümkün değildir, ancak her kuruş hesabınızda para birikmesine yardımcı olur.

Google AdSense Hesabınızı Oluştururken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Google AdSense’e kaydolmadan önce Google AdSense politikalarını okuyun. AdSense kurallarından herhangi birisini ihlal ediyorsanız, başvurunuz genellikle reddedilir.

Google AdSense kazanma potansiyelinizi artırmak için atmanız gereken adımları öğrenerek, başlamadan sonra Google AdSense programınızı mükemmelleştirmek için zaman ayırın.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Business Nedir, Nasıl Kullanılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz