CES 2020 : Samsung Güvenlik Robotunu Tanıttı

0
934

Samsung, Ballie isminde yeni bir ev robotu yaptığını duyurdu, CES 2020’de bu yeni robotun tanıtımını gerçekleştirdi.

Samsung Ballie, “Sizi anlayan, sizi destekleyen ve ihtiyaçlarınıza cevap veren” bir “yaşam arkadaşı robotu” olarak adlandırıldı. Robot, güvenlik görevlerini gezinerek gerçekleştirmek için önünde bulunan bir kamera ve AI kullanarak gerçekleştiriyor. EVP Sebastian Seung açıklamasında, “Cihazdaki yapay zekayı gerçekten kişiselleştirilmiş deneyimlerin merkezi olarak görüyoruz,” dedi.

Sahnede yapılan demoda, CEO HS Kim’in emir vermesi üzerine robot Ballie Kim’i takip etti. “Merhaba” demek istendiğinde ise, Ballie sevimli bir bip sesi ile karşılık verdi. Yayınlanan video demosun da sırasında Ballie’nin bir evcil köpekle etkileşime girdiğini görülüyordu. Ballie, davetsiz misafirlere ve diğer hareket eden nesnelere dikkat etmek için evinizde dolaşan bir robot.

Aynı zamanda bir fitness asistanı ve “yeni bir mobil arayüz” olarak da işlev görecek. Akıllı ev cihazlarınızı da kontrol etmeye yardımcı olacak gibi görünüyor. Video demosun da Ballie’nin tespit ettiği bir döküntüyü temizlemesi için bir vakum robotu çağırdığı görülüyor.

Ballie’nin ne zaman piyasaya çıkacağı veya piyasaya çıkıp çıkmayacağı belli değil. Samsung belki de cihazın var olduğunu ve gelişmelerin devam ettiğini göstermek istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz