CES 2020 : Sony, Vision S Elektrikli Otomobilini Duyurdu!

0
912

Sony, açılış konuşmasında yeni elektrikli konsept otomobilini duyurdu, ayrıca tam ölçekli prototip otomobilini sunarak CES 2020’de herkesi şaşırttı.

Sony Vision S olarak adlandırılan konsept otomobilde, kamera sensörlerinden, ses teknolojisine kadar Sony’nin teknolojisini sergileniyor. Araç açık bağlantı özelliğine ve otomobilin içinde ve dışında 33 farklı sensöre sahip. Araç üzerinde yerleşik birden fazla geniş ekran ve 360 derece ​​ses özelliği mevcut. Sürüş bilgilerini ve eğlence sistemini görüntülemek için ayrıca panoramik bir ekran görünüyor.

Sony prototipi oluşturmak için Bosch, Continental, Genetex, Nvidia, Magna ve Nvidia gibi çeşitli ortaklarla ve teknoloji şirketleriyle ortaklık yaptığını açıkladı. CES toplatısının sonlarına doğru ise PlayStation 5’in yeni logo tasarımını duyurdu.

Sony’nin yeni otomobiliyle ilgili pek fazla bilgi yok. Sergilenen otomobil bir konsept olduğu için büyük olasılıkla asla piyasaya sürülmeyecek. Sony bu prototip otomobil ile büyük hayalleri olduğunu ve neler yapabileceğinin bir demosu olarak sunuyor.

CES 2020’de Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, “Bu prototip gelecek teknolojilere olan katkılarımızın somutlaşmış halidir” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz