Dell Alienware Concept UFO Tanıtıldı!

0
858

Dell, CES 2020’de çok sayıda dizüstü bilgisayarını ve katlanabilir ekranlı konsept bilgisayarının yanı sıra, prototip taşınabilir oyun bilgisayarı tasarımını tanıttı.

Alienware Concept UFO, 8 inç HD ekran (1900 x 1200) ve yanlardan çıkarılabilir kontrol joystick panelleri bulunan, PC tabanlı bir Nintendo Switch cihaz. Switch gibi, arkada bir kickstand bulunuyor, böylece tek veya çok oyunculu oyunlar oynanabilir. Windows 10 PC olarak kullanılabilen cihaz, kütüphanenizde bulunan herhangi bir oyunu oynayabilir, Steam, Epic Games, Rockstar veya diğer dijital mağazalara erişerek oyun satın alabilirsiniz. Kısacası, taşınabilir bir oyun bilgisayarından beklediğiniz her şey bu cihaz ile yapılabilir.

Bu cihaz şimdilik sadece bir konsept model, Dell’in cihazı geliştirmesi planlanıyor, ancak yakın zamanda satışa sunulabilecek gibi görünmüyor. Dell cihaz için “Hedefimiz, Alienware markasına layık bir oyun bilgisayarı tasarlamak, oyuncular nerede olurlarsa olsunlar favori oyunlarını oynamak için kullanabilecekleri el tipi taşınabilir oyun bilgisayarı tasarlamak ” açıklamasında bulundu.

Dell, prototipin içinde 10. nesil bir Intel Core işlemci kullandığını söylüyor, bu da en yeni oyunları çalıştırabileceği anlamına geliyor. Cihazın küçük olmasından dolayı bu işlemci ile ne kadar sağlıklı çalışacağını test ederek görmek gerekiyor.

Modern oyunları sorunsuz çalışması için yüksek seviyede grafik işlemesi olacaktır. Eğer oyun bilgisayarı kurduysanız veya iyi bir oyun dizüstü bilgisayarı kullandıysanız, ısı dağılımının ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Dell bunun yerine AMD Ryzen 4000 gibi bir mobil işlemciyi tercih edebilir, ancak o zamanda performansta düşüşler olabilir. Cihaz prototip olduğu için bir çok şey gizemini koruyor, geliştirme sonrası özellikleri ortaya çıkacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz