E-Devlet Soyağacı Görüntüleme

0
1101

İnternet üzerinden resmi işlemcileri yapmanızın yanı sıra, resmi belgelerinizi, davalarınızı, vergi durumlarına kadar hemen her şeyi öğrenmenize olanak sağlayan E-Devlet, son yılların en kapsamlı teknolojilerinden biri olarak gösterilmeye başlandı. Resmi dairelerde saatlerde süren işlemleri, kendi bilgisayarınız üzerinden dakikalar içerisinde çözüme kavuşturma konusunda en önemli teknolojilerden biri olan E-Devlet sisteminin elde etmiş olduğu bu başarı, son dönemde yeniliklerle beraber güçlendirilmeye de başladı. Son olarak sisteme E-Devlet Soyağacı Görüntüleme özelliği geldi. Peki, nedir bu E-Devlet Soyağacı Görüntüleme sistemi? Nasıl kullanılacak?

E-Devlet Soyağacı Görüntüleme Sistemi ve Kullanımı

E-Devlet Soyağacı Görüntüleme sistemi, adından da anlaşılacağı gibi soyağacınızı tespit etmenizi sağlıyor. Nüfus veri tabanı kayıtlarının kullanıcılara sunulmasıyla beraber oluşturulan sistem, tüm soyağacınızı görüntülemenize izin veriyor.

Sadece yakın gelecek değil, 1800’lü yıllara kadar tüm akrabalarınızı bulmanıza olanak sağlıyor. Tüm soyağacınızı görüntülemenize olanak veren sistemin nasıl kullanılacağına bakalım.

E-Devlet Soyağacı Görüntüleme

  • E-Devlet Soyağacı Görüntüleme sistemini kullanmak için yapacağınız işlemler oldukça basit.
  • İlk yapmanız gereken TC kimlik numaranızla ve E-Devlet şifrenizle beraber bu bağlantı üzerinden hesabınıza girmek.
  • E-Devlet hesabınıza girdikten sonra ise buradan “Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü” sekmesine girmeniz gerekiyor. Bu sekmeye girdiğiniz de nüfus bilgilerinizi öğrenebiliyorsunuz.
  • İşte burada yeni bir alan kullanıma girdi. Bu kısımdan “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama” sekmesine giriş yapıyoruz.
  • Sekme bölümüne girdiğiniz zaman tüm soyağacı bilgileriniz görüntüleniyor.

Eğer bu sayfada bir sorun yaşarsanız, bu sorunun normal olduğunu belirtelim. E-Devlet Soyağacı Görüntüleme sisteminde aşırı yüklenme nedeniyle bir sorun oluşmuş durumda. Zaman zaman bu sorun devam edebiliyor. Sistemin aşırı yoğunluğundan dolayı kaynaklanan sorunun çözülmesinin ardından rahatlıkla yukarıda bahsettiğimiz işlemleri uygulayabilirsiniz. Bu şekilde 1800 yılına kadar tüm soy bilgisini görüntülemek mümkün.

Önemli Uyarı: Aşırı yüklenme nedeniyle sistem geçici olarak durduruldu. Ancak daha sonra yeniden sistem aynı düzen üzerinden devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz