Facebook Hesabım Kapatıldı Nasıl İtiraz Ederim?

0
3859
Facebook hesabim kapatildi

Facebook hesabım kapatıldı, nasıl geri açabilirim ya da nasıl itiraz edebilirim sorularına ayrıntılarıyla cevap vermeye çalıştık. Öncelikle şunu belirtelim; aşağıda gösterdiğimiz yöntem dışında Facebook’a mail ya da telefon gibi iletişim araçlarıyla ulaşamıyorsanız. Ulaşsanız dahi, Facebook hesabım kapatıldı sorununa çözüm bulamıyorsunuz.

Bu makalede, kapatılan Facebook hesabınızı nasıl kurtaracağınıza değineceğiz. Facebook hesabınız isteğe bağlı kapatıldıysa, oturum açarak yeniden etkinleştirebilirsiniz. Hesabınıza Facebook tarafından kapatıldıysa, hesabınızı geri açmak için bir itirazda bulunmanız gerekiyor. Facebook, hesabınızın kapatılma nedenine bağlı olarak itirazınızı kabul edebilir veya etmeyebilir. Ek olarak, silinmiş bir Facebook hesabını kurtaramazsınız.

Facebook Hesabım Kapatıldı, Nasıl Geri Açabilirim?

UYARI: Aşağıdaki işlemleri bir bilgisayardan yapmanız gerekiyor.

  1. Facebook hesabınızın kapatıldığından emin olun. https://www.facebook.com/ adresinden Facebook’a gidin, e-posta adresinizi ve şifrenizi girin ve Giriş Yap’a tıklayın. Hesabınıza normal şekilde erişebiliyorsanız, hesabınız kapatılmamıştır. “Hesap kapatıldı” yazan bir mesaj görüyorsanız, hesabınız Facebook tarafından engellenmiştir. Bu nedenle itirazda bulunabilirsiniz.
  2. https://www.facebook.com/help/www/103873106370583/ adresindeki “Kişisel Facebook hesabım kapatılmış.” sayfasına gidin.
  3. Sayfada yazanları okuyarak, Facebook hesabınızın neden kapatıldığını tahmin edebilirsiniz. Bilgilendirmeyi okuduktan sonra sayfanın ortalarında yer alan “itirazda bulunun” bağlantısına tıklayın. Oturumunuzun kapatılması gerektiğini belirten bir sayfa açalırsa, tarayıcınızı kapatın ve yeniden açın. Devam edebilmeniz için tarayıcınızın çerezlerini temizlemeniz de gerebilir.facebook hesabim kapatilmis
  4. Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelen “Kişisel Hesabım Kapatıldı” başlıklı forma, Facebook’a giriş yapmak için kullandığınız e-posta adresinizi (veya telefonunuzu), adınızı soyadınızı (hesabınızda ve kimliğiniz yazdığı şekilde) yazın.
  5. Daha sonra, eğer bilgisayarda kayıtlı şekilde yoksa cep telefonunuz ile kimliğinizin ön yüzünün bir fotoğrafını bilgiler okunabilir olacak şekilde çekin. Çektiğiniz kimlik fotoğrafını, cep telefonunuzdan online bir kaynağa yükleyerek ya da kendinize e-posta göndererek bilgisayarınıza indirin. Bilgisayarınıza indirdiğiniz kimlik fotoğrafınızı, aşağıdaki görselde işaretlenen “Dosyaları Seç” butonuna tıklayarak forma yükleyin.Facebook hesap kapatilma itiraz formu
  6. Son olarak “Ek bilgiler” bölümüne, “Facebook hesabımın kapatıldığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Hesabımın kapatılmasına neden olan şeyin ne olduğunu bilmiyorum. Ancak hesabımın tekrar açılması halinde, platformu daha dikkatli kullanacağıma söz veriyorum. Forma kimlik fotoğrafımı ekledim. İyi çalışmalar dilerim” yazın ve sağ alt köşedeki “Gönder” butonuna tıklayın.

Hepsi bu kadar!

İtirazınız Facebook’a gönderilecektir. Kapatılan hesabınızı yeniden açmaya karar verirlerse, size hesabınız erişebileceğinizi bildiren bir mesaj göndereceklerdir.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da Popüler Olmak İçin 6 Kolay Adım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz