Facebook Piksel Ne İşe Yarar? Kullanım Detayları ve Özellikler

0
977
Facebook Piksel

Sosyal medya artık web siteleri içinde oldukça önemli platformlardan bir tanesi. Daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaşmak ve en önemlisi de pazardaki payın artmasını sağlamak için dev sitelerin bile sosyal medya uygulamalarını aktif bir şekilde kullanmaya çalıştığını görüyoruz. İşte Facebook Piksel tam olarak bu kısımda karşımıza çıkıyor.

Kullanıcıların manuel olarak sosyal medya verilerini takip etmesi ve web siteleri için açtıkları hesapları incelemeleri bir yana, Facebook Piksel sayesinde tüm bunları otomatik olarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Facebook Piksel sayesinde sitenize yerleştireceğiniz kodlarla beraber, sitenize gelen trafiği analiz edebiliyorsunuz. Kullanıcıların sitenizde ne kadar zaman geçirdiği, hangi alanlara ilgi duyduğu ve kullanıcıların özelliklerinin nasıl olduğu konusunda bilgiler elde edebiliyorsunuz.

Kendi okuyucu kitlenizi oluşturmanızla beraber site verilerinizi çok daha iyi bir şekilde analiz etmenize izin veren sistemin reklam gösteren siteler için oldukça önemli bir teknoloji olduğunu da söylemek gerekiyor. Peki, Facebook Piksel sistemini nasıl kullanırız? Bunun için neler yapmanız gerekiyor?

Facebook Piksel Kullanımı ve Kodları Oluşturma

Hemen yapabileceğimiz işlemlerin neler olduğuna geçelim. Kısa birkaç işlemle beraber kodlarınızı oluşturmanız ve web sitenize eklemeniz mümkün.

  • İlk olarak Facebook hesabına giriş yapılması gerekiyor.
  • Ardından ise “reklam yöneticisi” kısmına tıklamanız gerekiyor.
  • Buradan ise “Facebook Pikseli” yoluna girmeniz gerek.
  • Oluşturucu ekranı karşınıza gelecek. Bu ekran dan “Bir Piksel Oluştur” sekmesine basmamız gerekiyor.

Facebook Piksel

  • Pikseliniz için bir ad girişi yapmanız istenecek. Burada sitenizin adını kullanmanız önemli. Site ile alakalı bir isim seçtikten sonra “İleri” butonu ile bir sonraki aşamaya geçiyorsunuz.

Facebook Piksel

  • Şimdi oluşturduğunuz Pikselin kodlarını alacağız. “Kodu kopyalayıp yapıştırın” düğmesini kullanın.
  • Karşınıza gelen ekrandan kodu kopyalayıp sitenizin header bölümü arasına kopyalayın. Burada bir de olay kodu alacaksınız. Olay kodu bölümünden aldığınız kısa kodu da sitenizin kod sayfasına yapıştırıyorsunuz. İki kodu aynı bölüme yapıştırmanız gerekiyor.

Facebook Piksel verilerini sonrasında kontrol etmek için Facebook reklam bölümünü kontrol etmeniz yeterli.

İlginizi Çekebilir: Windows 10 için Google Drive Kurulumu ve Kullanımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz