Facebook Yeni Gizlilik Ayarı Kontrolü

0
912

“Yeni arayüz, bugüne kadar eski arayüzde sorun yaşayan kullanıcılar için gizlilik ayarlarının kolay kullanımı ile yardımcı olacak.”
Facebook, Gizlilik Kontrolü özelliğini çok gerekli bir değişiklik haline getirerek genel kullanıcılar için daha erişilebilir bir düzen getiriyor. Gizlilik kontrolü ayarlarını basitleştiren ve kolayca anlaşılabilir ifadelere ayıran çok ihtiyaç duyulan yeni bir arayüz getirdi. Artık tüm kullanıcıların gizlilik ayarlarına erişmek için yapması gerekenler Facebook arama çubuğuna Gizlilik Kontrolü yazmak ve dört bölümlü ayarlar penceresine erişmek. Kullanıcılar ayrıca Facebook ana sayfalarının sağ üst köşesindeki ‘?’ İşaretine tıklayarak Gizlilik Ayarı Kontrolü menüsüne ulaşabilir.

Gizlilik Kontrolü’nün ilk bölümünde, kullanıcıların zaman çizelgesinde paylaştıklarını kimlerin görebileceğini kontrol edebilecekleri içerik paylaşım ayarları bulunuyor. Buradan kontrol edebileceğiniz profil bilgileri, gönderi ve engelleme ayarları bulunuyor.

Gizlilik Kontrolü’nün ikinci bölümü, kullanıcıların şifrelerini değiştirmeleri için kolay bir yol sunuyor ayrıca olası yetkisiz girişleri belirlemek için giriş uyarıları açılabiliyor. Üçüncü menü, kullanıcıların Facebook’taki diğer kullanıcılar tarafından nasıl izlenebileceklerini kontrol etmelerini sağlıyor. Bu ayar sayesinde kullanıcılar, arkadaşlık isteği gönderebilecek kişilerin kapsamını kısıtlayabilir ve ayrıca diğer kullanıcıların telefon numaralarını ve e-posta adreslerini kullanarak profillerini aramalarını kontrol edebilirler.
Dördüncü ve son bölüm, kullanıcıların Facebook verilerine erişebilen tüm üçüncü taraf uygulamalarını incelemelerine yardımcı olur. Bu genellikle kullanıcıların Facebook hesaplarını kullanarak oturum açmış olabilecek tüm üçüncü taraf platformlarını içerir ve yedekli hizmetlerin artık kullanıcı verilerine erişemediğinden emin olmak için gözden geçirilmesi önemlidir. Yeni arayüz ve basitleştirilmiş ayarlar şu anda Facebook uygulamalarından erişilebilir durumda.
 

Facebook Gizlilik Ayarı Kontrolü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz