CES 2020 : Samsung T7 Touch SSD Harici Disk Tanıtımı

0
1179

Samsung, CES 202’de dahili parmak okuyuculu SSD harici diskini tanıttı.

Samsung T7 Touch SSD harici disk benzersiz bir parmak izi okuyucusu sunuyor, bu özellik sayesinde özel dosyalarınızı ve klasörlerinizi biyometrik kimlik doğrulama ile kilitleyebilirsiniz. Okuyuculu bir dizüstü bilgisayarınız yok ise yararlı bir güvenlik özelliği sağlıyor. Harici diskin hız verileri ise, 1.000MB / sn’ye kadar yazma hızı, 1.050MB / sn’ye kadar okuma hızı sunuyor.

T7 Touch Kullanımı : Sürücüde depoladığınız dosyalara erişebilmek için öncelikle kimliğinizi parmak izi tarayıcısında doğrulamanız gerekiyor. Tarayıcıya dört adete kadar farklı parmak izi kayıt edilebiliyor, bu nedenle sürücüyü arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla paylaşarak kullanabiliyorsunuz. T7 Touch ayrıca veri iletirken ne zaman takıldığını gösteren bir ışığa sahip.

Diğer özellikleri ise iki metreye kadar düşmeye dayanıklı alüminyum gövde. USB-C – USB-C veya USB-C – USB-A kablosu ile çalışan tek bir USB-C bağlantı noktası bulunuyor. Ayrıca bir önceki modeli olan Samsung T5’e göre iki kat kadar daha hızlı çalışıyor.

T7 Touch Ocak ayında ABD’de satışa sunulacak. 500 GB model için 129,99 $, 1 TB depolama için 229,99 $ ve 2 TB model için 399,99 $ fiyatlar ile satılması bekleniyor. Parmak izi okuyuculu model T7 Touch ismi ile satılacak, parmak izi okuma özelliği olmayan model ise sadece T7 ismi ile. Parmak izi okuma özelliği olmayan modelin ise 2020 ikinci çeyrekte çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz