Facebook, Yeni Masa Üstü Tasarımı Geliyor!

0
919

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında, F8 2019 konferansında Facebook yönetimi, şirketin Facebook için yeni bir tasarım yapmayı planladığını duyurdular. Masaüstü web sitesi ve mobil uygulama kullanıcıları için Facebook’un kullanımını kolaylaştıracak bir güncelleme yayınlamayı planladıklarını belirtiler. Facebook, yeni tasarımı daha temiz ve beyaz olarak tanımladı.

Kullanıcıların, Facebook’u günlük olarak ziyaret etmesinin en büyük nedenleri Gruplar ve Etkinlikler yeni tasarımın bu kısımlara vurgu yapması bekleniyor. Bu durumda Haber Akış kısmının daha az öne çıkacağı anlamına geliyor. Facebook yeni tasarımın öncelikle mobil uygulamaya daha sonra ise masaüstü sürüme geleceği ilgisini paylaştı.

Web kullanıcılarının bazıları Facebook’un yeni tasarımına erişim sağlamaya başladı. Facebook ayrıca 2020 baharında yeni tasarımın daha geniş bir kitleye sunmayı planladıklarını doğruladı.

Kullanıcıların küçük bir kısmı, Yeni Facebook tasarımını test etmeye yardımcı olmaları amaçlı sayfa içerisinde açılan bir uyarı daveti alıyor. Kullanıcı bu daveti kabul ederse, parlak simgeler ile beyaz bir arka plan ve karanlık modu da içeren yeni Facebook tasarımını kullanarak test edebiliyor olacak. Ayrıca kullanıcılara eski Facebook tasarımına geri dönme seçeneği de sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz