Firefox 58 Güncellemesi Manuel Olarak Nasıl Yüklenir?

0
960
Firefox 58

Google ile Mozilla arasındaki yarış tüm hızı ile devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz senenin son günlerine doğru, yeni bir tarayıcı versiyonunun gündeme geldiğini gördük. Gündem olan internet tarayıcısı, kısa süre önce tanıtımı yapılan Firefox Quantum tarayıcısı oldu. Google Chrome tarayıcıya göre daha hızlı ve daha güvenli olduğu belirtilen yeni Firefox, 2017 verilerine göre indirme rakamlarında da bir hayli yüksek seviyeleri görmeyi başardı. İşte Mozilla yeni tarayıcısının elde etmiş olduğu bu başarı sonrasında, Firefox Quantum üzerine girmeye karar verdi. Bunun üzerine ise Firefox 58 güncellemesi duyuruldu.

Firefox 58 Güncellemesi ve Yükleme Detayları

Yeni güncelleme, kullanıcılara çok daha iyi bir tarayıcı deneyimi sunulmasını sağladı. Çok daha hızlı ve çok daha güvenli bir internet tarayıcısıyla karşılaştık. Firefox 58 güncellemesinin yayınlanmasının hemen ardından ise yeni sürüm hakkında önemli detaylar paylaşıldı. Tarayıcının neleri değiştirdiğinden söz ederek başlayalım. Ardından güncelleme yükleme işlemine geçelim.

Firefox 58

Yeni güncelleme derleme sistemini baştan sona değiştiriyor. WebAssembly olarak tanıtılan yeni derleme sistemi, internet sitelerinin çok daha hızlı bir şekilde gösterilmesini ve derlemelerin epey bir hızlandırılmasını sağlamakta. Google Chrome ile karşılaştırma yaptığımız zaman Firefox 58 sürümü bu yönüyle çok daha hızlı bir internet tarayıcısı olacağını gösteriyor.

Firefox 58

Diğer bir artı ise işlem yükünün azaltılması oldu. İşlem yükünü doğrudan iş parçacıkları olarak aldığı için işlemci zamanının olumlu etkisinden yararlanan Firefox 58, böylelikle iki katı hız sunuyor. Tüm bu özellikleriyle beraber yeni internet tarayıcılarının, mini düzenlemeler, hata düzeltmeleri, sistem iyileştirmesi, açıklara karşı düzenleme gibi önemli artılar aldığını da ekleyelim. Bu şekilde Firefox Quantum’un ilk serisine göre de önemli geliştirme elde edilmiş oldu. Peki, bu güncellemeyi nasıl yükleyeceğiz?

Firefox 58 Yükleme

Yeniliklerden sonra, otomatik yükleme yapmayı seçmek istemeyen kullanıcıların yeni güncellemeyi nasıl yapacaklarına geçelim.

  • Firefox tarayıcınızı açın.
  • Anasayfanın görüntülenmesinden sonra, kapatma bölümünün hemen altında sağ üst köşede yer alan üst üste üç çizgiye basmanız gerekiyor.
  • Firefox tarayıcı ayar penceresini göreceksiniz.
  • Açılan menüden “?” simgesi ile gösterilen “Yardım” kısmına giriyorsunuz.
  • Açılan yeni ekrandan ise “Firefox hakkında” kısmına giriyoruz.

Firefox 58

  • Bir güncelleme penceresi açılıyor ve güncelleme otomatik olarak buradan yüklenebiliyor.

Yapacağınız işlemler bu kadar basit. Firefox 58 güncellemesi gibi yeni güncellemeleri de bu şekilde yükleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz