iOS 11.3 AML Sistemi Nedir?

0
936
AML (Advanced Mobile Location)

iOS AML (Advanced Mobile Location), iOS 11.3 güncellemesiyle beraber iOS kullanıcılarına sunulacak bir sağlık uygulaması sistemidir. AML (Advanced Mobile Location) sistemiyle beraber WİFİ ve GPS kullanılarak acil aramalarda, kullanıcıların konum bilgisi acil durum ekiplerine gönderilir.

Apple’ın, iOS 11.3 sürümüyle beraber ortaya çıkan bu sistem sayesinde artık acil aramalarında daha da detaylandığını görmek mümkün olacak. Acil arama için uzaktan erişim özelliklerini kullanabilmesine rağmen konum ve benzeri bilgilerini durumundan dolayı iletemeyecek ya da bu konuda bilgisi olmayan kullanıcılar için hayat kurtarıcı bir özellik olacak olan AML (Advanced Mobile Location), ilk beta sürümüyle beraber denemelere de çıkmış oldu.

AML (Advanced Mobile Location)

iOS AML (Advanced Mobile Location) Nasıl Çalışacak?

Sistemin çalışmasıyla ilgili olarak elde edilen bilgilere göre ise Advanced Mobile Location sistemi sadece acil durumlar devreye girdiğinde, yani acil aramalar yapıldığında etkin duruma gelecek. Aranan acil servise konum gönderimi yapılacak. Bundan sonra tekrar gizlilik gerekçesi ile özellik devre dışı bırakılacak. Böylelikle kullanıcıların konum gizliliği konusunda bir endişesi olmayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz