Fizikçilerden Yeni Uyum Yasası!

0
739

Farklılıkların uyum sağlaması amacıyla yapılan çalışmada bilimciler yeni bir çalışmaya imza attı. Söz konusu bu sistemde farklılıkların uyum sağlayabilmesi durumu tartışıldı.

Herkes için farklı bir beklenti yaratan ve ön plana çıkarılan ayrıntılar gösteriyor ki insanların derdini ancak yeni meraklar çözümlüyor. Fizikçiler, ilk kez etkileşen varlıklara sahip bazı sistemlerin, ancak sistem içindeki varlıkların birbirinden farklı olması durumunda uyumlu olabileceğini deneysel olarak gösterdiler. Bu sayede bilimsel gelişmeler de kendine has bir yapı oluşturmaya başlıyor.

Northwestern Üniversitesi’nden araştırmacılar, çeşitliliğin önemine yeni bir boyut ekleyerek, kusurların mükemmel olabileceğini gösterdi. Bu durum hem bizleri etkiliyor hem de güncel seçenekleri ön plana çıkarmaya yetiyor. Burada amaç kesinlikle hızlı bir ilerleme olduğu için kişisel farklılıkları da organize etmiş oluyorsunuz. Elde edilen bulgu, böceklerden hücrelere kadar doğadaki ortak işleyişin nasıl ortaya çıkabileceğine dair yeni bir anlayış sunuyor. Daha rahat, daha hızlı ve keyifli bir çalışma içerisinde yer alan sitemiz bu konuya dair de bir haber sunuyor.

Gelişimin bilimsel yanı!

Araştırmaya öncülük eden fizik profesörü Adilson Motter, özdeş varlıkların etkileşim kurmaya başlayana kadar aynı şekilde davrandıklarını belirtti. Bu sayede ilerlemeler bilimsel bir alt yapı üzerine kurulmuş oluyor. Tıpkı birlikte yanıp sönen ateş böcekleri veya kalp atışı oluşturmak için birlikte çalışan kalp pili hücreleri gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz