Google Home Nedir? Max ve Mini Özellikleri

0
1464

Google Home, evinizde kullanabileceğiniz bir akıllı hoparlör ürünüdür. Müzik çalabilir, sorularınızı cevaplayabilir ve ekstra donanım parçalarıyla beraber evinizde yer alan akıllı ev eşyalarını kontrol edebilirsiniz. Bunun için Google Home, yapay zeka, yazılım ve donanım araçlarını kullanıyor.

3 Farklı Google Home Modeli Bulunmakta

Her ne kadar akıllı ev hoparlörünü tek model olarak ele almış olsak da aslında Google’ın bu alanda 3 farklı ürünü bulunuyor. Kullanıcılar 3 farklı ürün arasından seçim yapabiliyor. Bunlar Home, Home Mini ve Home Max modelleri.

Her Üç Modelde Yer Alan Özellikler

Farklı boyutlar ve farklı isimler olsa da her üç cihazında ortak birçok özelliği var. Bunlara geçelim.

  • Dahili ses kontrolü
  • İnternet bağlantısı için bant WİFİ desteği
  • AC adaptör ve kablo ile gelen üç model. Pilli kullanım yok.

Google Home

Google Home Modeli Özellikleri

Her üç serinin özelliklerinden de söz edeceğiz. Öncelikle ana modelim özelliklerinden söz edelim. Home beyaz renk ile sunulan bir akıllı hoparlör serisi. Ancak her ne kadar ana kasa tek renk olsa da ızgara kısmında birkaç farklı renk sunulabiliyor. Boyutlar ise 5.62 inç yükseklik ve 3.79 inç çapında.

Ana cihazda ses kontrollerine ek olarak, cihazın üst bölümünde parmağınızla kontrol edebileceğiniz ses kontrol butonları da yer alıyor. Bunun yanında mikrofonları kontrol etmek için arkada fiziksel bir de düğme yer alıyor.

Ses tanıma içinse ünitenin üst kenarında yer alan iki mikrofon var. Mikrofonlar ise sürekli açık ve kullanıcıların komutlarını dinlemek üzerine tasarlanmış. Müzik çalma, Google asistan sesli destek, telefon görüşmeleri için ses desteği için ise 2 inç stereo hoparlörler ve 2 çift pasif radyatörler yer almakta.

Google Home

Home Mini Modeli

Mini modelinin tasarımında kumaş detayı öne çıkıyor. Yine beyaz renk ancak kumaş üzerinde farklı renk seçenekleri imkanı sunulmakta. Boyutlar ise 1,65 inç yükseklik ve 3.86 çap.

Mini modelinde yerleşik kontrol ünitesi sunuluyor. Bu kontrol ünitesi sayesinde, ses kısma ve açma gibi kontrolleri yapabiliyorsunuz. Home Mini modelinin kumaş kapağının altında ise 360 derecelik ses çıkaran, 1,6 inç boyutunda tek büyük bir hoparlör yer alıyor. Yine bu seride de harici hoparlör desteği olmadığını da eklemiş olalım.

Google Home

Max Modeli Özellikleri

Home ana serisinde ve minide yer alan tüm özellikleri içeren Home Max modeli ek olarak, maksimum bir ses deneyimi ve kaliteli müzik deneyimi sunmakta. Yine Max modeli de beyaz renkli kasaya sahip ancak ızgarada ekstra tasarım artıları var. Max boyutları 7.4 inç yükseklik ve 13.2 inç genişlik. Bu model diğer Google Home serilerine göre çok daha büyük boyuta sahip.

Yine bu seride de ses tuşları yer alıyor. Dahili mikrofonların ise ses algılaması çok daha geniş bir alana yayılıyor. Stereo müzik çalma, Google sesli yanıt, telefon görüşmeleri için iki adet 4.5 inç woofer ve iki adet tweeter bulunuyor. Max modelinin en büyük artısı ise bulunduğu alana göre ses ayarlaması yapması ve müzik kalitesinin çok başarılı olması. Ayrıca 3.5 mm jak sayesinde diğer cihazlara da bağlantı desteği sunuluyor.

İlginizi Çekebilir: Google Arama Geçmişi Silme ve Gizleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz