Google I/O 2020 Konferansı Mayıs Ayında!

0
945
Google I/O 2020 Konferansı
Google I/O 2020 Konferansı

Google, bu yıl geliştiriciler için I/O konferansını ne zaman düzenleyeceğini açıklayan bir tanıtım filmi yayınladı.

Şirket geçmiş yıllarda insanların konferans tarihlerini öğrenmeleri için oynayabilecekleri bir oyun ya da bulmaca yayınlıyordu ve bu geleneği yıl da devam ettirdi. Oyuncuların galaksiler arası bir uydu ağında işbirliği yapmalarını sağlayan ”Cosmos’un İşbirliği” adlı uzay temalı bir oyun yayınladı. Google Developers Twitter hesabı bulmacayı 23 Ocak’ta, şu açıklamayla birlikte yayınladı: “ #GoogleIO geliyor ”.

“Bu sinyal kartına güç veren galaksiler arası uydu ağı kapalı. Sadece toplu olarak çalışacak, tüm galaksinin görmesi için özel bir mesajı açığa çıkarmak için sinyali geri yükleyeceğiz. Sana güvenebilir miyiz?”

I / O’nun konferansı genellikle Mayıs ayı başlarında üç gün boyunca gerçekleşen yıllık bir etkinlik. 2016 yılında 17 Mayıs – 19 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşmişti, bir sonraki yıl ise yine aynı tarihlerde gerçekleşti. Google 2018’de konferansı bir hafta geriye çekerek 8 – 10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdi. Geçen yıl, Google I/O 7 Mayıs’ta başladı ve 9 Mayıs’ta sona erdi. Bu yıl ise, Mayıs ayının ikinci haftasın da gerçekleşmesi bekleniyor.

Konferans genellikle yeni yazılım güncellemelerine ve yapay zeka ilerlemelerine odaklanıyor, ancak bazen yeni donanım bilgileri sunuluyor. Muhtemelen canlı yayın ile yayınlanacak, böylece dünyadaki tüketiciler gerçek zamanlı haberdar olabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz